Blog

Profesionálna sada na nechty


ID1359
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 06/2015. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

38-dielna sada na gélové nechty s digitálnou 36W UV lampou vhodnou aj do salónu. V UV lampe je aj potrebný počet žiaroviek. Pomocou nej nechty predĺžite aj ozdobíte. V sade je 12 druhov skúšobných, menej plnených ozdôb. Súčasťou sady je i návod na gélové nechty.

Pomôžte si návodom na gélové nechty. Stiahnite si ho tu!

1. Príprava nechtov pred predĺžením

Nechty si najskôr pripravíme tak, že ich očistíme od mastnoty, či zvyškov laku. Pomarančovým drievkom zatlačíme nechtovú kožičku a nechty zmatníme brúsnym blokom tak, aby sme nepoškodili nechty. Vzniknutý prach odstránime suchou kefkou alebo štetcom. Ruky počas práce neumývame vodou.

2.1. Lepenie a strihanie tipov

Pred samotným lepením je dôležité vybrať si správnu veľkosť tipov. Urobíme to tak, že si nechtové tipy prikladáme na svoje nechty. Umelé nechty nesmú byť širšie ani užšie, lebo to skracuje životnosť nechtov. Na zarážku nanesieme lepidlo na tipy. Sekundové lepidlo nikdy nepoužívame. Pri lepení dávame pozor, aby nám nevznikla vzduchová bublinka, ktorá by vyzerala neesteticky a mohla by spôsobiť ochorenie nechtov. Tip s lepidlom pridržíme na nechte cca 10 sekúnd a môžeme lepiť ďalší.

2.2. Založenie šablónky (formy)

Ak si nechceme lepiť umelé nechty, stačí ich jednoducho predĺžiť pomocou samolepiacej formy. Je to jednorázová papierová pomôcka. Šablónu odlepíme z podkladového papiera, priložíme pod voľný okraj nechta, vytvarujeme a pod nechtom zlepíme. Zvyšnú časť formy prilepíme o prst. Správne založená forma je prirodzeným pokračovaním prírodného nechtu.

3. Skrátenie nalepených tipov

Umelé tipy skracujeme špeciálnymi kliešťami - gilotínou. Uchopíme rukoväte gilotíny a rýchlym stlačením odstrihneme tipy. Už pred skracovaním tipov si môžeme vybrať, aký tvar nechtov chceme. V prípade, že chceme mať hranatý tvar nechtu, vložíme necht do gilotíny kolmo. Ak chceme nechty s miernym oblúčikom, dáme necht do gilotíny pod uhlom. Nakoniec, ak je to potrebné, upravíme tvar nechtov pilníkom.

4. Prebrúsenie prechodu

Po nalepení umelých nechtov je vidieť prechod z nechtov na tipy. Tento prechod musíme upraviť tak, aby ho nebolo vidieť. Začneme brúsiť pilníkom, a keď je už prechod menej viditeľný, dokončíme to jemným brúsnym blokom tak, aby sme nepoškodili prírodný necht. Mohli by sme potom cítiť nepríjemné pálenie. Vzniknutý prach neodstraňujeme vodou, ale suchou kefkou alebo štetcom.

5.1. Nanášame primer a podkladový UV gél na tipy

Primer si nanesieme na prírodný necht, nie na tipy. Necháme ho pôsobiť asi 30 sekúnd. Po aplikácii primeru môže ostať na nechte lepkavý povlak, ten však neutierame ale nanesieme naň tenkú vrstvu podkladového gélu. Gél nanášame na celú plochu nechtu a dávame pozor, aby nám nezatekal ku kožičke. Dáme vytvrdnúť do UV lampy na 120 sekúnd. Lepkavý výpotok, ktorý nám vznikol po vytvrdnutí nie je nutné čistiť

5.2. Nanášame primer a predlžujeme nechty na šablónky

Na nechty si nanesieme primer, ale nenanášame ho na šablónu. Tak na celý necht aj šablónku nanesieme tenkú vrstvu podkladového UV gélu. Dáme to uschnúť do UV lampy na cca 120 sekúnd. Lepkavý povlak, ktorý vznikol pri tvrdnutí v lampe neutierame ale nanesieme na to hrubšiu vrstvu číreho gélu. Touto vrstvou predĺžime necht. Dbáme na to, aby gél nezatekal ku kožičke, ak sa to však stane pomôžeme si špajlou. Gél dáme uschnúť do UV lampy na 2-3 minúty. Vzniknutý výpotok očistíme a šablónu odstránime. Nechty si nakoniec vytvarujeme pilníkom alebo brúskou.

6. Nanášanie kamuflážneho gélu

Kamuflážny, maskovací UV gél je vhodný na predĺženie nechtového lôžka, alebo prekrytie škvŕn. Nanášame ho na nechtové lôžko a tvarujeme do tvaru mandle. Do stredu nechta dáme gélu viac ako ku kožičke. Gél nám nesmie zatekať. Necháme ho uschnúť v UV lampe približne 2-3 minúty. Vzniknutý lepkavý povlak utrieme čističom gélu. Tento gél nanášame v dvoch vrstvách a každá vrstva musí vytvrdnúť v UV lampe. Tvar nechta môžeme upraviť brúskou.

7. Biela špička-francúzska manikúra

Aby bol oblúčik (smile línia) čo najkrajší, prebrúsime ho pilníkom. Výškový rozdiel však nebrúsime. Prach, ktorý nám vznikol z brúsenia očistíme suchou kefkou, nie vodou. Na štetec si naberieme biely UV gél, nanesieme ho na špičku nechta a rozotierame. Snažíme sa, aby nám vyšla biela špička s peknou smile líniou. Necht necháme uschnúť v UV lampe 120 sekúnd. Lepkavý výpotok, ktorý nám vznikol vytvrdnutím očistíme a bielu špičku podľa potreby prebrúsime. Špičku môžeme urobiť aj farebnú, použitím farebného gélu.

8. Zdobenie nechtov a C-oblúk

Ozdoby, ktoré chceme použiť na zdobenie (glitre, glitrový prach, kamienky) ukladáme do tenkej vrstvy číreho gélu, ktorý si nanesieme na necht. Ozdoby zafixujeme hrubšou vrstvou číreho UV gélu, ktorý nám zároveň vyrovná výškový rozdiel. Gél nám nesmie veľmi stiecť na špičku, aby mal necht pekný tvar písmena C. Najviac gélu má byť teda v strede nechta. Nechty necháme v lampe 3 minúty. Lepkavý výpotok utrieme a nechty upravíme pilníkom alebo brúskou. Prach odstránime.

9. Záverečná vrstva UV gélu

Ak nechty prebrúsime, ostanú matné a my im v tomto kroku vrátime lesk. Slúži nám na to vrchný UV gél, ktorý nanesieme na nechty v tenkej vrstve a dáme do lampy na 120 sekúnd. Lepkavý povlak po vytvrdnutí očistíme čističom gélu. kožičku okolo nechtov ošetríme olejčekom. Olej vmasírujeme do pokožky. Pravidelným používaním oleja predídete tvorbe záderov.

10. Aplikujeme olejček

V poslednom kroku ošetríme kožtičku v okolí nechtov. Použijeme na to výživný olejček, ktorý kožtičku zmatní a vráti jej zdraví vzhľad. Nanášame ho štetcom a krúživými pohybmi ho vmasírujeme. Ak budete používať olejček pravidelne, predídete vzniku záderov.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2024