Blog

Náš blog

Chcete začať pliesť a neviete ako na to?

Dlhé zimné večery sú ako stvorené na pletenie. Už nejaký ten čas si prezeráte nádherné ručné výtvory od kreatívnych ľudí na internete a radi by ste si tiež niečo uštrikovali? Niečo čo nikto nemá, úplet presne podľa vašich predstáv? Tak poďme do toho. Že neviete ako začať? Návody na zhotovenie všelijakých pletenín nájdete na internete viac než dosť, ale informácie pre úplných začiatočníkov chýbajú. A preto sme tu my, aby sme vám pomohli.

Čítaj viac

Nápady na vianočné darčeky pre dámy aj pánov

Patríte k ľuďom, ktorí vianočné darčeky kupujú v predstihu a to postupne počas roka? Alebo si naopak nechávate všetko na poslednú chvíľu a Vianoce sú pre vás stále ďaleko? Tak či onak, pripravili sme si pre vás tipy na originálne darčeky, ktoré zaiste potešia vašu milovanú mamu, sestru, manželku či frajerku. Nevynecháme ani nápady na pánske darčeky. Ak chcete predísť chaosu a zbytočnému stresu na poslednú chvíľu, začnite prekvapenia pomaly plánovať. Nemusíte ani behať po obchodoch, ale nakupujte v kľude cez internet. Spravte si pohodlie a nechajte sa inšpirovať.

Čítaj viac

Aj syntetická priadza má svoje výhody

Prírodné vlákna oplývajú rôznymi plusovými vlastnosťami. Udržujú teplo, odvádzajú vlhkosť, sú antibakteriálne, obsahujú UV faktor a niektoré sú dokonca ohňovzdorné. V závislosti od pôvodu jednotlivého vlákna sa odvádza jeho odolnosť, pevnosť, štruktúra, alebo či podlieha plstnateniu a žmolkovaniu. Stopercentné prírodné vlákna sú aj vďaka týmto vlastnostiam, spôsobe spracovania a výroby, cenovo nákladnejšie.

Čítaj viac

Aká priadza je vhodná na jeseň a zimu?

Príroda sa pomaly ukladá na zimný spánok, dni sú sychravejšie a noci dlhé a chladné. Viac času trávime v interiéroch a venujeme sa svojim koníčkom. Pletenie a háčkovanie sa odjakživa spája s chladnými mesiacmi. Pod vplyvom trendov týkajúcich sa ekológie a udržateľnej módy sa vytváranie vlastných kúskov stalo akýmsi fenoménom. Či už ste začiatočník alebo pletiete a štrikujete odjakživa, máme pre vás pár rád ohľadom priadzí, ktoré sú určené na jesenné a zimné úplety.

Čítaj viac

Piktogramy na priadzi. Ako sa v nich vyznať?

Začíname pliesť alebo háčkovať, zaobstarali sme si všetky potrebné pomôcky, vybrali sme si návod a ideme na to. V rámci každého návodu na pletacie projekty by mali byť okrem vzorov zahrnuté aj informácie týkajúce sa odporúčanej priadze, rozmeru ihlíc alebo háčika. Okrem toho by tam nemal chýbať údaj o odporúčanom počte klbiek priadze pre vybraný projekt. V tom nám pomôžu piktogramy, ktoré sú uvedené na štítku klbka.

Čítaj viac

Perkál vs mikroperkál. Viete aký je medzi nimi rozdiel?

Každý z nás chce mať v noci pokojný a ničím nerušený spánok. Dobíjame si ním predsa “baterky” do nasledujúceho dňa. Kvalitu spánku nám okrem iných okolností zabezpečí aj posteľné prádlo, ktoré by malo spĺňať určité kritéria pre navodenie pohodlia. V dnešnej dobe sa stretávame s posteľnými obliečkami vyrobené z materiálov, o ktorých mnohí z nás ani len nepočuli. Tento článok je venovaný tkaninám z perkálu a mikroperkálu, ktoré sa stávajú čoraz obľúbenejšími.

Čítaj viac

Zoznámte sa s najobľúbenejšími výrobcami priadzí

Výrobcov jednotlivých druhov priadze je na dnešnom trhu neúrekom. Na výber máme z množstva farieb, štruktúr, materiálov od viacerých výrobcov. Tento článok venujem výrobcom produkujúcim priadze, ktoré vedú v rebríčku obľúbenosti.

Čítaj viac

Pletenie s dávkou luxusu

Kvalita a vlastnosti pletacej priadze sa určuje v závislosti od pôvodu vlákna. Pomerne drahé prírodné vlákna rastlinného alebo živočíšneho pôvodu sa kvôli cenovej dostupnosti často kombinujú so syntetickými materiálmi. Tento článok je venovaný kvalitným materiálom a osvedčeným značkám.

Čítaj viac

Inšpirácie na handmade vianočné darčeky

Darčeky sú neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Napadlo vám niekedy, že by ste pre vašich blízkych darček vlastnoručne vyrobili? Handmade veci sú trendy a originálne. Ich zhotovenie zaberie dlhší čas ako nejaký rýchly nákup v obchode či online. Vkladáte do toho kúsok seba, svoje odhodlanie, čas a trpezlivosť. A to sa nesmierne cení. Obdarovaných to poteší omnoho viac ako narýchlo kúpený dar. Prinášame vám nápady na handmade darčeky z priadze.

Čítaj viac

6 dôvodov prečo si vybrať bavlnenú posteľnú bielizeň

Bavlna je prírodný materiál, ktorý sa získava z plodov kríka bavlníka. Bavlnené vlákna sú prítomné vo väčšine dnes vyrábaných textíliách. Obľubujeme ho na oblečení aj v bytových doplnkoch. Bavlnené posteľné obliečky sú najobľúbenejšie a teda najpoužívanejšie.

Čítaj viac

Aký tvar nechtov sa nám najviac hodí?

Najdôležitejším faktorom k dosiahnutiu dokonalej manikúry je správne si vybrať. Nejde o to čo sa nám páči, ale čo nám pristane. Preto pri voľbe vzhľadu našich nechtov do úvahy berieme nechtové lôžko a dĺžku prstov. Poznáme sedem základných tvarov, a to oválny, okrúhly, mandľový, hranatý, hranatý so zaoblenými hranami (squoval), špicatý (stiletto), a ballerina. Aké nechty pristanú práve nám?

Čítaj viac

Čo o nás môže prezradiť tvar nechtov?

Každá z nás máme iný vkus, a taktiež aj naše nechty opracovávame do podoby, ktorá sa nám najviac páči. Napadlo vám niekedy, že aj tvar nechtov môže čo to prezradiť o našej povahe?

Čítaj viac
Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2020