Blog

Náš blog

“Hygge” atmosféra u vás doma

Predstavte si, že ste zabalená v mäkkej deke, čítate dobrú knihu, popíjate horúci nápoj a pritom vnímate praskajúce polená v krbe. Pohoda, spokojnosť, relax. To v nás evokuje dánske slovo “hygge”, čo v preklade znamená “cítiť sa dobre”.

Čítaj viac

Ako kombinovať farby a vzory v interiéri?

Pri obliekaní si dávame pozor na to, či jednotlivé farby a vzory ladia. Správnou kombináciou vieme docieliť vizuálne zoštíhlenie postavy, ale môže to dopadnúť aj menej šťastne. Podobne je to aj so zariaďovaním interiéru. Vkus sa u každého z nás odlišuje. Pestré alebo neutrálne, farebné alebo monochromatické, teplé či studené? Proti gustu žiaden dišputát.

Čítaj viac

Bohémsky interiér. Buďte umelcami vo vlastnom domove

Chceli by ste bývať ako bohém teda ako slobodný umelec s nespútanou kreativitou? Tento štýl sa v poslednej dobe teší veľkej obľube, a to nielen v bývaní ale aj v obliekaní. Kedysi sa za bohémov považovali hipisáci, takže si predstavte pestré farby a batika. To však nie je všetko. Zmysel bohémskeho štýlu spočíva v uvoľnenosti, kreativite, a samozrejme žiadne pravidlá. Máme pre vás pár jednoduchých trikov, ako si zariadiť váš interiér v štýle 'boho’.

Čítaj viac

Nápady na bytové doplnky zo špagátu. Skrášlite si interiér po svojom

Počet kamenných a internetových obchodoch s handmade sortimentom stále narastá. Oveľa krajšie je však vyrobiť si niečo po svojom, niečo jedinečné a vyrobené vašimi rukami. Nie je nad ten pocit uspokojenia, ktorý vás naplní pri vlastnej tvorbe. Všetko je o detailoch s ktorými si vieme v interiéri vykúzliť dokonalú súhru nábytku a doplnkov. Nemusí to všetko ladiť, dôležité je, aby sme sa hlavne my cítili doma pohodlne, a vytvorili si kúsok svojho raja. Tento článok budem venovať hlavne pleteným bytovým doplnkom zo špagátov a hrubých priadzí, ktoré zahrejú nielen vaše telo, ale i srdce. Vytvorte si niečo čo v obchode nekúpite. Na výrobu budete potrebovať bavlnený špagát, vôľu a čas.

Čítaj viac

Pletieme pre detičky

Pod pojmom pletenie si zvyčajne predstavíme štrikované šály, čiapky a svetríky. V dnešnej dobe sa však štrikovanie a háčkovanie uberá rôznymi smermi, a ponúka nám neobmedzené možnosti. Vznikajú nové vzory na pletenie, ani ponuka priadzí nezaháľa. Na našom trhu nájdeme všelijaké vlny z celého sveta. Prostredníctvom tohto článku vám poskytneme inšpirácie, čo všetko okrem spomínaných šálov a čiapok môžete upliesť alebo uháčkovať pre svoje deťúrence. Na výrobu oblečenia alebo iných drobností pre deti odporúčam použiť certifikovanú vlnu špeciálne na to určenú. Je antialergénna, antibakteriálna, a celkovo nezávadná a pre deti výborná.

Čítaj viac

Starostlivosť o pleteniny

Odlišné materiály si vyžadujú rozdielnu starostlivosť. Aj samotné vlny majú rozličné vlastnosti. Môže ísť o vlnu živočíšneho pôvodu ako ovčia vlna, merino, vlna z alpaky, angorská vlna, mohér, kašmír a hodváb. Medzi vlny rastlinného pôvodu sa zaraďuje bavlna, konopná priadza ľan a bambusové vlákna.

Čítaj viac

Viete čo znamenajú obrazové symboly na štítkoch?

Základným pravidlom starostlivosti o pleteniny je držať sa odporúčaní na ošetrovanie. Tie sú znázornené na štítku, ktorý nájdete na oblečení, bytovom textile, ale aj na každej priadzi z ktorej pletiete. Informácie sú v piktogramoch, čo sú obrazové symboly. Áno správne, práve tie, z ktorých sme tak často vedľa. Radím vám, poriadne sa ich naučte, pretože vám neraz zachránia život. No dobre, možno tu nejde o život, ale keď rozprávame o našich nádherných ručne robených výrobkoch alebo draších svetríkoch, ktoré si tak hýčkame, prečo by sme ich chceli zničiť nesprávnou starostlivosťou?

Čítaj viac

Macramé módne doplnky. Hľadáte inšpiráciu?

Poznáte techniku macramé? Macramé je slovo francúzskeho pôvodu a znamená uzol, ktoré je odvodené od tureckého slova makrama. Jeho hlavnou ideou je zo šnúrok vytvárať rôzne dekoratívne uzly. Ide o staré perzské umenie, ktoré postupne putovalo do celého sveta. V dnešnej dobe znova nadobúda popularitu. Jej využitie poskytuje neobmedzené možnosti tvorby. Môžete si ňou vytvoriť šperky, šaty, plavky, doplnky a rôzne dekorácie aj funkčné predmety. V dnešnom článku vám nebudeme opisovať presné postupy, ale chceme vám ponúknuť bohatú inšpiráciu na originálne módne doplnky.

Čítaj viac

Macramé bytové doplnky

Chceli by ste si vytvoriť originálne bytové doplnky, ale háčkovanie alebo štrikovanie vám nejde? Počuli ste už o technike macramé, ktorá je založená na viazaní dekoratívnych uzlov? V 70-tych rokoch patrila k najobľúbenejším výtvarným technikám, a znova sa dostáva na výslnie. Moderná uzlíková metóda poskytuje široké využitie v interiérovom dizajne. Bohémske macramé interiérové doplnky sú trendy a originálne. Striedaním rôznych uzlov máte možnosť vytvoriť niečo, čo nikto iný mať nebude. Prinášame vám niekoľko inšpirácií.

Čítaj viac

DIY MÓDA: Inšpirácie ako si z obyčajného oblečenia vytvoriť originálne kúsky

Urobiť niečo sám s vlastnými rukami, z angličtiny Do It Yourself (DIY), má veľa výhod. V prvom rade si vytvoríte niečo originálne podľa vlastnej predstavy, vycibríte si svoje zručnosti, a v neposlednom rade je to určitý druh psychohygieny. Ide o spojenie príjemného s užitočným.

Čítaj viac

Pomôcky na pletenie. Ako sa v nich vyznať?

Nie je pravidlom, že k pleteniu stačí len vlna a ihlice. Na výber je niekoľko praktických účelových pomôcok, ktoré Vám prácu uľahčia. Poslúžia nováčikom, ale aj skúseným. Správne pomenovanie pomôcok a ich krátka charakteristika Vám pomôžu rýchlo sa zorientovať pri hľadaní a používaní. Zoznámte sa s pomôckami na pletenie z našej ponuky.

Čítaj viac

Textílie hodné dôvery - certifikát OEKO-TEX

Životný štandard a nároky ľudí sú čoraz viac vyššie. Do popredia sa taktiež dostáva zdravý životný štýl, preferujú sa štítky s nálepkou EKO, BIO, Fairtrade a iné. To značí, že si zakladáme na tom čo jeme, čo si dáme na seba, ale aj aký to má dopad na životné prostredie. Ďalšou skratkou, pomocou ktorej sa rozhodujeme pri kúpe by malo byť aj označenie certifikátom OEKO-TEX. Ale čo to vlastne je? Aký to má pozitívny vplyv na nás, na naše zdravie a prírodu?

Čítaj viac
Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2020