Blog

Ako naniesť gél lak na nechty


Ak vás nebaví stále lakovanie nechtov, ktoré vydrží sotva 3 dni, tak gél lak je správna voľba. Aplikuje sa na pevné nechty a výborne nahrádza klasický lak. Nie je vhodný na nechty po gélovej alebo akrylovej modeláži. Trvácne lakovanie pri správnom postupe a prevedení vydrží viac ako 14 dni. Lakovanie a nanesenie je jednoduché a časovo nenáročné. Na vytvrdnutie gél laku budeme však potrebovať UV alebo DUAL lampu.

Pred samotným lakovaním si pripravíme prírodné nechty. Pilníkom upravíme, poprípade skrátime tvar nechta. Pomarančovým drievkom zatlačíme nechtovú kožičku aprebytočnú kožu odstránime. Vezmeme si brúsny blok, ktorým zmatníme a jemne narušíme povrch nechta. Nechtová platnička musí byť celá dokonale zmatnená, aby sa gél lak dobre prichytil. Kefkou odstránime prach a za pomoci cleanera necht dočistíme a odmastíme. Na necht nanesieme nail prep a následne primer. Teraz, môžeme začať základnou vrstvou a to nadlakom podlakom alebo base/topom. Ten nanesieme na celú plochu nechta v tenkej vrstve a vložíme do lampy na vytvrdnutie. Pokračujeme farebným gél lakom. Nanášame ho rovnako ako klasický lak, minimálne v dvoch vrstvách. Do lampy nechty vkladáme za každým ako nanesieme vrstvu gél laku. Ak sme s intenzitou a prekrytím laku spokojný, zafixujeme lakovanie opätovným nanesením nadlaku podlaku, finishom alebo vrchným leskom. Pred touto poslednou vrstvou je možné necht dozdobiť vlastnou fantáziou, napr. glitrami, vodolepkou, ozdobnou fóliou a podobne. Z poslednej záverečnej vrstvy odstráňte lepkavý výpotok za pomoci cleanera a buničiny.

ID4258
14.49 €
ID7344
Sada na gél lak bez lampy
Výpredaj Na sklade
32.90 €

Nalakované nechty gél lakom, sú nie len dlhú dobu krásne upravené, ale zároveň aj pevné a odolné. Pri odstránení trvácneho lakovanie použijeme kozmetický acetón, alebo odstraňovač gél laku. Nedochádza tu k poškodeniu nechtovej platničky, a preto je odstránenie šetrné.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2020