Blog

Ako odstrániť gélové nechty


Ak sa rozhodnete odstrániť gélové nechty z akéhokoľvek dôvodu, treba byť pri ich odstránení opatrný, aby ste neurobili viac škody ako úžitku. Je dobré sa obrátiť na nechtový salón a tento zákrok zveriť odborníkom, ktorí odstránia gélové nechty bezpečne a profesionálne. Ak to však chcete urobiť sama doma, tak vám ponúkame krátky postup.

Brúsenie pilníkom

Nezabudnime na hygienu a čistotu, a preto ako prvé si dôkladne umyjeme ruky. Ak máme nechty nalakované, odlakovačom odstránime lak. Nechty skrátime až po bruško pilníkom, ak ich máme veľmi dlhé, môžeme si pomôcť gilotínou.

ID745
0.69 €
ID889
0.79 €
ID3865
3.49 €

Drsným papierovým pilníkom opatrne odstránime gél do stratena . Jemný papierový pilník použijeme vtedy, ak je väčšina gélu už odstránená a približujeme sa k prírodnému nechtu.

ID3823
0.69 €
ID3569
0.79 €
ID160
0.69 €

Tu musíme byť veľmi opatrné a v strehu, aby sme nezbrúsili svoj prírodný necht. Upravíme tvar a poprípade môžeme odstrániť nechtovú kožičku.

Odporúčame nechtíky prelakovať výživným lakom na ich spevnenie a regeneráciu.

Odstránenie brúskou

Tie ktoré si trúfajú a majú odvahu, alebo majú v tomto smere nejakú prax, môžu siahnuť po rýchlejšom zbrúsení gélových nechtov, a to za pomoci elektrickej brúsky. Na trhu je veľké množstvo elektrických brúsok na gélové a akrylové nechty, ktoré si môžete vybrať podľa svojich požiadaviek a schopností. Pri odstraňovaní brúskou ako aj pilníkom postupujeme veľmi opatrne . No netreba sa nechať zastrašiť, pri výbere správnej brúsky bude brúsenie hračka.

ID1375
14.90 €
ID5124
59.79 €

V súčastnosti existujú youtuberky, ktoré vo svojich videách ukazujú odstránenie gélových nechtov za pomoci odlakovača alebo kozmetického acetónu, buničiny a alobalu. Tento spôsob nemusí fungovať pri všetkých UV géloch, ale za skúšku nič nedáte :)

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2018