Blog

Ako vymodelovať akrylové nechty na šablóne


Akrylová modeláž je menej obľúbená ako gélová, čo je škoda. Ľudia majú predsudky, že tieto nechty sú neprirodzené a pôsobia mohutne. Ak sú vykonané správne, či už doma alebo u profesionála, tak sú tieto nechty krásne prirodzené, pevné a odolné viac než gélové. Častokrát vydržia dlhšie, aj keď sú cenovo lacnejšie. Predĺžiť si môžeme prírodné nechty, ktoré sú pevné, ale aj slabé a často sa lámajúce. Akrylová modeláž pohlcuje maz, ktorý váš necht produkuje, preto je ich životnosť dlhšia. Prírodný necht pod akrylovou modelážou dýcha. Ideálnym riešením pre osoby, ktorým gélová modeláž nedrží.

Príprava prírodného nechta

Pred samotnou aplikáciou akrylovej modeláže, si upravíme prírodné nechty. Vykonáme základnú manikúru, ako je zatlačenie kožičky, prípadne jej odstránenie a skrátenie nechta. Brúsnym blokom alebo za pomoci brúsky a jemného nadstavca prebrúsime povrch platničky. Je potrebné dôkladne narušiť povrch platničky, aby akrylová hmota lepšie priľnula. Prebrusujeme opatrne, aby sme to neprešvihli. Kefkou odstránime prach. Odmastíme necht za pomoci nail prepu a aplikujme primer. Založíme papierovú formu pod voľný okraj nechta tak, aby v prechode nevznikla žiadna medzera ani schod. Forma spolu s platničkou musí tvoriť súvislú líniu.

videa
ID3823
0.69 €
ID3764
0.89 €
ID2729
2.19 €
ID2734
Primer 9 ml
Na sklade
1.69 €
1.29 €

Modelácia akrylom

Štetec s prírodným vlasom namočíme do liquidu a následne do akrylového prášku. Na špičke štetca sa vytvorí akrylová hmota, ktorú nanesieme na šablónu. Hneď začneme modelovať a predlžovať. Akryl schne na vzduchu, preto modelujeme pomerne rýchlo. Výhodou je, že nepotrebujeme žiadnu lampu. Ak sme necht predĺžili čírym akrylom, pokračujeme farebným akrylom. Aplikujeme ho po celej dĺžke a necháme vyschnúť na vzduchu. Piníkom upravíme tvar a dĺžku. Aby nechty boli pevné a odolné, musí byť správne vymodelovaný c-oblúk. Hotové nechty prelakujeme čírym lakom alebo UV leskom, ktorý necháme polymerizovať v UV lampe.

videa
ID4364
6.59 €
5.39 €
ID4352
9.99 €
8.49 €
ID3090
1.19 €
ID3092
1.19 €
ID2569
2.99 €

Použitie aurory na akrylových nechtoch

Ak chceme použiť auroru, tak vymodelované nechty prelakujeme chrómovým base topom alebo bezvýpotkovým finishom. Necháme ho polymerizovať v 36W UV lampe 2 minúty. Po vytvrdnutí vyleštíme prášok na nechte a zafixujeme ho opätovným nanesením base topu.

videa

Akrylové nechty ozdobené glitrami.

Aj pri modelovaní akrylom, je možné použiť ozdobné glitre, glitrový prach, konfety a iné. Na osadenú šablónu, aplikujeme akrylovú hmotu, ktorou predĺžime necht. Vytvoriť si môžeme akýkoľvek tvar a dĺžku. Malé množstvo číreho akrylu nanesieme aj na nechtovú platničku. Začneme aplikovať glitre. Glitre spolu s akrylom nanesieme na necht podľa fantázie a požadovaného výsledku. Zdobenie zafixujeme ďalšou vrstvou akrylu, ktorou zároveň vymodelujeme tvar a c-oblúk. Vyschnutú modeláž prebrúsime pilníkom a odstránime nerovnosti na nechte. Pre vrátenie lesku môžeme použiť číry lak alebo UV lesk, ktorý necháme polymerizovať.

videa
ID4341
6.79 €
ID2011
0.79 €
0.49 €

Farebná francúzska manikúra

Vopred pripravený necht predĺžime papierovou formou. Čírym akrylom vytvoríme tvar aj dĺžku nechta. Na platničku aplikujeme kamuflážny akryl. Zakryjeme ním nedostatky a predĺžime lôžko. Pokračujeme farebným akrylom. Pomocou štetca vytvoríme smile líniu. Špičku dozdobíme glitrovým akrylom. Vytvorené zdobenie zafixujeme a vytvoríme c-oblúk čírym alebo jemne ružovým akrylom. Necháme vytvrdnúť na vzduchu. Brúskou alebo pilníkom vyhladíme a upravíme tvar modeláže a prelakujem UV leskom alebo čírym lakom, ktorý je určený na akrylové nechty.

videa
ID4403
4.29 €
3.49 €
ID5603
6.99 €
5.99 €
ID5402
89.90 €
69.99 €
Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2019