Blog

Aké prípravky používať pred a po depilácii?


Každá metóda odstraňovania chĺpkov má svoje pozitíva aj negatíva. Môže ísť o klasické holenie žiletkou, epiláciu, depiláciu voskom, UV žiarením, chemické metódy, a podobne. Všetky spôsoby odstraňovania chĺpkov vám pokožku podráždia. Niektoré viac, iné menej. A nemusíte mať tú najcitlivejšiu pleť, aby ste pocítili aj negatívne stránky ako je nežiadúce štípanie, pálenie či svrbenie. Ako tomu predísť?

Medzi obľúbené spôsoby odstraňovania chĺpkov sa v dnešnej dobe zaraďuje depilácia voskom , aj napriek tomu, že táto metóda prináša so sebou nepríjemné pocity, a pre jemnejšie povahy dokonca aj bolesť. Výsledným efektom je hebká pokožka bez nežiadúcich chĺpkov, ktorá vám vydrží aj pár týždňov. Dokonca je rast chĺpkov je po čase redší.

Tento článok venujem prípravkom, ktoré sa používajú pred a po depilácii. Sú dôležitou súčasťou celého procesu k jemnej a hebkej pokožke. Ovplyvňujú výsledný efekt depilácie a pre vašu pleť prinášajú hneď niekoľko benefitov. Ale pamätajte si milé dámy a snáď aj páni, o pleť sa treba starať pravidelne, a nie len pred a po odstraňovaní nežiadúcich chĺpkov.

Prípravky sa od seba líšia konzistenciou a rôznymi benefitmi, ktoré ich rozdeľujú do kategórie pre a po. Aj samotná príprava pokožky pred úkonom je dôležitá, tak ako jej upokojovanie po depilácii. Taktiež sú prípravky delené na základe typu pleti. Ak ste vlastníkmi suchej a precitlivenej, pri depilácii voskom to môže znamenať menší problém.

Pri správnom ošetrovaní pleti používaním produktov na to určených, môžete predísť možným zápalom, bolesti pri depilácii aj zarastaniu chĺpkov. Každá pokožka je iná a reaguje na vonkajšie zásahy rozlične.Prípravky môžu byť gélovej, krémovej alebo mliečnej konzistencie obohatené o rôzne výťažky z bylín a rastlín. Vyberáme si ich na základe vlastných preferencií.

Pred depiláciou

Odporúča sa potešiť svoju pleť jemným peelingom, ktorý by sa mal vykonať aspoň deň pred plánovanou depiláciou. Odstránite ním odumreté kožné bunky, a tým predídete problémom s možným zarastaním chĺpkov.

ID5297
3.19 €

Prípravky určené pred úkonom sú prevažne gélovej konzistencie, ktorá pleť dôkladne vyčistí a vydezinfikuje. Používajú sa ja na malé plochy ako podpazušie, okolie bikín, či tvár. Nanesený čistiaci gél sa odstraňuje pomocou vody. Po očistení gélom môžete použiť prípravok pred depiláciou s aloe vera, ktorý zabraňuje prílišnému vysušeniu pokožky. Stačí ho na pleť nasprejovať a dôkladne vmasírovať.

Po depilácii

Vtedy je najdôležitejšie podráždenú pleť upokojiť. Dôslednou ochranou zabránite jej vysušovaniu a zároveň ju zvláčnite. Podepilačné prípravky, by nemali obsahovať alkohol a nemali by byť parfumované. Pokožku to len viac podráždi. Treba však zohľadniť, že alkohol dezinfikuje. Pri depilácii sa vám do kožných pórov môžu dostať všelijaké baktérie.

Namiesto toho, sa odporúča používať k pokožke šetrnejšie prípravky s obsahom aloe vera, eukalyptu, azulénu alebo mentolu. Pôsobia chladivo a pomáhajú pri regenerácii pleti. Mlieko po depilácii s aloe vera pôsobí osviežujúco, a zabraňuje prílišnému vysušovaniu pokožky. Mentolové mlieko zasa pôsobí chladivo a protizápalovo. Jeho používaním predídete možnému zapáleniu chĺpkov.

ID3672
5.99 €
4.99 €
ID5295
3.19 €
ID3676
12.90 €

Podepilačné oleje slúžia na odstránenie zvyšného vosku. Olej z výťažku eukalyptu nielenže pokožku osvieži, ale aj zmäkčí. Tak predídete zarastaniu chĺpkov. Olej sa nanáša na kozmetický tampón a krúživými pohybmi sa vmasíruje. Chladivý gél po depilácii má antiseptické účinky, ktoré sú vhodné na podráždenú pokožku.

Obľúbeným sa stal aj azulénový prípravok po depilácii v spreji, ktorý okrem iných benefitov vytvára na pokožke ochranný hydratačný film a príjemnú vôňu. Azulén je éterický olej z harmančeka, ktorý pôsobí upokojujúco a liečivo. Do pleti sa rýchlo vstrebe a nezanecháva ju mastnú.

V ponuke nájdete aj dvojzložkový olej po depilácii, ktorý sa skladá z oleja a vody. Pred použitím je potrebné fľaštičku premiešať potrasením. Olejovou fázou odstránime zvyšky vosku z pokožky. Vodná fáza je obohatená kyselinou hyalurónovou, ktorá pokožku zmäkčuje a hydratuje. Po depilácii sa nevystavujte priamemu slnku. Odporúča sa počkať aspoň 2 dni. Na peeling sa odporúča počkať aspoň 2 týždne.

ID3677
12.90 €
ID3675
12.90 €
Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2020