Blog

Ako depilovať pomocou depilačných voskov


Pomocou depilácie sa zbavíme nežiadúce ochlpenia na svojom tele. Takéto odstránenie je trošku viac bolestivejšie, ale trvácnejšie. Vydrží približne 3 týždne. Voskom si môžeme depilovať celé časti tela, ako aj intímne partie. Častým depilovaním pomocou vosku ochlpenie postupne slabne a redne. Depilovanie voskom je cenovo nenáročné.

Depilovanie pomocou roll-on hlavice

Vosk s roll-on hlavicou vložíme do ohrievača a necháme rozpustiť približne 30 až 60 minút. Dĺžka topenia je individuálna, záleží od druhu vosku a od výkonu ohrievača. Miesto, ktoré chceme depilovať očistíme a odmastíme čistou vodou alebo prípravkom na to určeným. Vosk aplikujeme na kožu v smere rastu chĺpkov a priložíme depilačný papier. Rukou papier dôkladne pritlačíme. Rýchlym pohybom proti smeru rastu chĺpkov papier strhneme. Takto pokračujeme, až kým neodstránime všetky chĺpky z požadovaného miesta. Na záver kožu potrieme depilačným olejom alebo mliekom, aby sme ju ukľudnili.

Depilovanie teplým voskom

V ohrievači, ktorý je určený na ohrev vosku v plechovke a rozpustenie granulovaného vosku, necháme vosk rozpustiť približne 30 až 50 minút. Aj tu platí, že dĺžka rozpustenia je individuálna a záleží od druhu vosku. Miesto, ktoré chceme depilovať očistíme vodou alebo prípravkom, ktorý je na to určený. Pomocou špachtle nanesieme tenkú vrstvu vosku na kožu a priložíme depilačný papier. Poriadne ho pritlačíme a rýchlym pohybom proti smeru rastu chĺpkov strhneme. Na záver, aby sme predišli zápalu, aplikujeme na depilované miesto ukľudňujúci gél, mlieko alebo olej.

Depilované miesto sa neodporúča vystavovať slnečnému žiareniu 24 hodín po zákroku. Pri depilácii sa spolu s chĺpkami odstránia aj odumreté bunky kože, ktoré sa prirodzene hromadia na jej povrchu. Koža ostáva jemná a hladká.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2018