Blog

Ako depilovať pomocou depilačných voskov


Pomocou depilácie sa zbavíme nežiadúce ochlpenia na svojom tele. Takéto odstránenie je trošku viac bolestivejšie, ale trvácnejšie. Vydrží približne 3 týždne. Voskom si môžeme depilovať celé časti tela, ako aj intímne partie. Častým depilovaním pomocou vosku ochlpenie postupne slabne a redne. Depilovanie voskom je cenovo nenáročné.

Depilovanie pomocou roll-on hlavice

Vosk s roll-on hlavicou vložíme do ohrievača a necháme rozpustiť približne 30 až 60 minút. Dĺžka topenia je individuálna, záleží od druhu vosku a od výkonu ohrievača. Miesto, ktoré chceme depilovať očistíme a odmastíme čistou vodou alebo prípravkom na to určeným. Vosk aplikujeme na kožu v smere rastu chĺpkov a priložíme depilačný papier. Rukou papier dôkladne pritlačíme. Rýchlym pohybom proti smeru rastu chĺpkov papier strhneme. Takto pokračujeme, až kým neodstránime všetky chĺpky z požadovaného miesta. Na záver kožu potrieme depilačným olejom alebo mliekom, aby sme ju ukľudnili.

Depilovanie teplým voskom

V ohrievači, ktorý je určený na ohrev vosku v plechovke a rozpustenie granulovaného vosku, necháme vosk rozpustiť približne 30 až 50 minút. Aj tu platí, že dĺžka rozpustenia je individuálna a záleží od druhu vosku. Miesto, ktoré chceme depilovať očistíme vodou alebo prípravkom, ktorý je na to určený. Pomocou špachtle nanesieme tenkú vrstvu vosku na kožu a priložíme depilačný papier. Poriadne ho pritlačíme a rýchlym pohybom proti smeru rastu chĺpkov strhneme. Na záver, aby sme predišli zápalu, aplikujeme na depilované miesto ukľudňujúci gél, mlieko alebo olej.

ID1730
0.79 €
0.59 €
ID1315
4.59 €
3.59 €

Depilované miesto sa neodporúča vystavovať slnečnému žiareniu 24 hodín po zákroku. Pri depilácii sa spolu s chĺpkami odstránia aj odumreté bunky kože, ktoré sa prirodzene hromadia na jej povrchu. Koža ostáva jemná a hladká.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2019