Blog

Ako si správne vybrať liquid


Pri akrylových nechtoch vieme, že pri ich modelácii potrebujeme dve zložky, ktoré je potrebné spojiť, aby sme vytvorili akrylovú hmotu. Potrebujeme akrylový prášok a liquid. Ten môžeme nájsť aj pod názvom ako akryl liquid alebo tvrdilo. Vďaka liquidu, akrylová hmota vytvrdne na vzduchu a nechty nie je potrebné vkladať do lampy. Na trhu sa nachádza viac druhov liquidu. Ich odlišné vlastnosti oceníme až pri práci a modelovaní nechtov.

Liquid bez zápachu

Ten, kto sa stretol s liquidom vie, že má výrazný zápach. Pri práci používame ochranné rúško a zabezpečíme dostatočné odvetrávanie miestnosti. U citlivých ľudí môže dôjsť aj k bolestiam hlavy. Preto je možné si zakúpiť aj bezzapáchový liquid. Typický zápach je pri tomto liquide čiastočne zredukovaný. Neznamená to však, že ho vôbec necítiť.

ID1731
16.90 €
12.90 €

Liquid pre začiatočníkov

Tento liguid je typický tým, že tvrdne pomalšie. Počas modelovania máte dostatok času, aby ste hmotu uhladili do požadovaného tvaru. Tak sa vyhnete nerovnostiam na modeláži a zdĺhavému brúseniu. Môže byť fialovej alebo čírej farby. Akrylové nechty vymodelované čírym akrylom sú náchylnejšie k žltnutiu, preto je vhodné použiť liquid fialovej farby. Číry liquid je cenovo výhodnejší a pre začiatočníka bohate postačí.

Liquid pre profesionálov

Je fialovo modrej farby väčšinou s ochrannou UV, preto môže byť označený aj ako UV liquid. Pozor, neznamená to, že patrí do UV lampy. UV liquid chráni nechty pred UV žiarením. Vymodelované nechty nežltnú a biela špička ostane po dlhú dobu biela. Výrazný rozdiel medzi liquidom pre začiatočníkov a profesionálov je hlavne v dĺžke tvrdnutia. Liqud pre profesionálov tvrdne rýchlejšie. Učený na profesionálne použitie do salónov.

ID10922
15.90 €
11.99 €

Správne vybratý liquid, ako aj dostatočné zručnosti pri modelovaní, vám zabezpečia spokojnosť ako na vašej strane, tak aj na strane zákazníčky.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2020