Blog

Ako vybrať správny druh vosku


Možností je veľa. Ale, aby sme v tom nemali španielsku dedinu, tak si v krátkosti povieme o niektorých voskoch, ich výhody a aký výsledok môžeme očakávať.

Vosk s roll-on hlavicou

Je to vosk, ktorý je balený v kazete s roll-on hlavicou. Vďaka hlavici je aplikácia jednoduchá a rýchla. Na depilované miesto sa aplikuje tenká vrstva vosku a priložením depilačného papiera vosk strhneme. Je vhodný do salónov ako aj na domáce použitie, vďaka rýchlej a jednoduchej aplikácii. Zakúpiť je možné kazetu s úzkou aj širokou hlavicou. Úzkou hlavicou sa ľahko dostaneme na miesto ako je horná pera, okolie obočia, miesta medzi ušami a lícami alebo okolie bikín. Pred depilovaním je potrebné vosk zohriať v elektrickom ohrievači. Čas topenia je idividuálny, pohybuje sa od 30-50 minút. Záleží od druhu vosku a výkonu ohrievača.

Depilačný vosk v plechovke

Sú to najčastejšie plechovky s vyšším objemom. Zohrievajú sa v špeciálnych elektrických ohrievačoch. Ideálne na depilovanie väčších plôch ako sú nohy, ruky, brucho, hruď a chrbát. Na kožu sa vosk aplikuje pomocou drevenej špachtle v smere rastu chĺpkov. Pred aplikáciou je potrebné skontrolovať teplotu, aby sme predišli popáleniu kože. Vosk z kože strhávame pomocou depilačného papiera. Ak použijeme filmový vosk, strhávame bez papiera. Tieto vosky sú schopné odstrániť aj tvrdé a pevné chĺpky. Väčšinou sú obohatené rôznymi protizápalovými zložkami. Vhodné aj pre zákazníčky s problémom zarastajúcich chĺpkov.

Granulovaný vosk

Je v tuhom skupenstve balený v ochrannom sáčku. Pred použitím ho musíme rozpustiť v elektrickom ohrievači, ktorý disponuje vyberateľnou nádobou. Výhoda je, že môžeme rozpustiť len určité množstvo vosku, ktoré potrebujeme, čo šetrí hlavne čas ale aj elektrinu. Depilovať môžeme akékoľvek miesto na tele. Vosk odstráni ako jemné tak aj pevné chĺpky. Na kožu ho nanesieme za pomoci drevenej špachtle. Po depilácii ostáva koža jemná a hladká.

Cukrová pasta

Pastu je možné používať aj za studena alebo ju zohrejeme v mikrovlnke alebo vo vodnom kúpeli, záleží od danej pasty. Pri jej používaní je potrebná určitá zručnosť a správna technika, čo sa v konečnom dôsledku dá naučiť. Ekonomicky najvýhodnejšie depilovanie. Nie je potrebné používať špachtle alebo pásky. Pracujeme len s rukou. S malým množstvom cukrovej pasty vydepilujeme pomerne veľké miesto. Ideálna na citlivú pokožku a pri problémoch s kŕčovými žilami. Pasta ľahko vydepiluje pevné, tvrdé ale aj krátke chĺpky.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2019