Blog

Sada na gélové nechty 36W


ID1428
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 06/2015. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

Viac o tom, čo sada obsahuje nájdeš vo vedľajšej záložke "sada obsahuje". Sada má dokopy 29 dielov. Súčasťou sady je UV lampa s výborným výkonom 36W, ktorá svietí pomocou 4-žiariviek. Tie sú samozrejme súčasťou UV lampy. Táto UV Lampa má aj časovač, takže komfort pri robení nechtov bude zaručený! Súčasťou sady je všetko, čo budete na modeláž UV gélom potrebovať. Nájdete všetky potrebné pilníky, UV gély, a nástroje. Takže keď sa pustíte do práce podľa videonávodu z tejto stránky, určite Vám nič chýbať nebude. Okrem toho je naviac v tejto sade na gélové nechty 12 pestrofarebných ozdôb. Súčasťou sady síce nie je žiadne CD s návodom, veď sme v 21. storočí a video z youtube je oveľa užitočnejšie a môžete si ho pozrieť aj bez PC dajme tomu aj na mobile.

Textový návod, ako robiť gélové nechty.  Stiahnite si ho tu

1. Príprava nechtov pred predĺžením

1. Nechty si najprv pripravíme tak, že ich očistíme od zvyškov laku a pomarančovým drievkom zatlačíme kožičku. Nechty pilníkom upravíme do správneho tvaru a povrch nechtu zmatníme brúsnym blokom. Vzniknutý prach odstránime suchou kefkou alebo štetcom. Nikdy nie vodou.

2.1. Nalepíme tipy na nechty

Vyberieme si správnu veľkosť tipov aby tipy neboli širšie ani užšie ako naše nechty. Na zarážku na tipe si nanesieme lepidlo na tipy, nie sekundové lepidlo, a prilepíme o prírodný necht. Pridržíme cca 10 sekúnd. Pri lepení musíme dávať pozor aby sa pod nechtom nevytvorila vzduchová bublinka, ktorá nevyzerá dobre a môže spôsobiť nechtové ochorenie.

2.2. Založíme šablónku

Nechty si môžeme predĺžiť aj bez lepenia tipov, a to pomocou samolepiacej šablóny. Je to jednorázová pomôcka. Prikladá sa pod voľný okraj nechta, pod prstom sa zlepí a ďalšia časť sa prilepí o prst. Nastaví sa tak, aby bola plynulým pokračovaním prirodzených nechtov.

3. Tipy skrátime

Nechtové tipy skracujeme kliešťami na tipy - gilotínou. Pred strihaním sa rozhodneme aký tvar nechta chceme mať, či s oblúčikom alebo hranatý. Pre hranatý tvar vkladáme tipy do gilotíny kolmo, pre tvar s miernym oblúčikom ich vkladáme pod uhlom. Ak máme tipy skrátené tak ich prebrúsime.

4. Prebrúsenie prechodu

Nalepené tipy musíme prebrúsiť tak, aby nebolo vidieť prechod medzi nechtom a tipom. Začneme brúsiť pilníkom, a keď je prechod menej viditeľný dobrúsime ho jemnejším brúsnym blokom. Pri brúsení musíme dávať pozor na to, aby sme nepoškodili prírodný necht. Necht by nás mohol nepríjemne páliť.

5.1. Primer a prvá vrstva 1-fázového gélu na tipy

5. Primer nanesieme na prírodný necht, nie na umelé nechty. UV gél tak lepšie drží. Primer sa nedáv a do UV lampy, ani sa z nechtov neutiera. Na nechty v tenkej vrstve nanesieme 1-fázový UV gél. Ak by nám gél zatiekol ku kožtičke pomôžeme si špajlou. Nechty dáme vytvrdnút do UV lampy na 2 min. Po vytvrdnutí utrieme lepkavý výpotok čističom gélu.

5.2. Primer a prvá vrstva 1-fázového gélu na šablóny

Primer nanesieme na prírodný necht, ale nie na tipy. Po tomto kroku sa nechty nedávajú do UV lampy ani sa neutierajú. Na to štetcom nanesieme 1-fázový gél, dáme ho na hranicu medzi nechtom a formou. Gél rozotrieme aj na necht aj na formu. Gél nám nemôže zatekať ku kožtičke, ak sa tak stane odstránime ho špajlou. Gél na formu rozťahujeme do požadovaného tvaru a necháme uschnúť v UV lampe 2 min. Lepkavý výpotok, ktorý vznikne po vytvrdnutí, utrieme čističom gélu. Z prsta odstránime šablónu a pilníkom vytvarujeme necht. Na vzniknutý prach použijeme suchý štetec alebo kefku, nie vodu.

6. Kamuflážny, maskovací UV gél

Kamuflážny UV gél môžeme použiť aj na predĺženie nechtového lôžka, pretože je telovej farby. Gél pred použitím premiešame, naberieme na štetec a v tenkej vrstve nanášame tam, kde bude nechtové lôžko. Nedávame to ešte do UV lampy ale nanesieme na to ešte jednu vrstvu kamuflážneho gélu. Dávame pozor aby gél nezatiekol ku kožtičke. Do stredu nechta dáme gélu viac a ku kožtičke menej. Týmto pomaly začíname tvarovať C-oblúk. Ak máme lôžko vymodelované, dáme ho uschnúť do Uv lampy na 2 min. Vzniknutý lepkavý výpotok sa neutiera, ale aplikujeme ešte jednu vrstvu gélu. Opäť dáme do lampy a čističom gélu očistíme výpotok. Nakoniec necht prebrúsime a upravíme tým nerovnosti.

7. Prebrúsenie smile línie a biela špička

Smile líniu (oblúčik) medzi bielym a kamuflážny gélom si prebrúsime pilníkom, zarovnáme a správne vytvarujeme. Prach, ktorý vznikol odstránime suchou kefkou a na špičku môžeme naniesť biely UV gél. Výškovým rozdielom nám tak vznikla hranica a vieme kde máme nanášať tenkú vrstvu bieleho gélu. Výškový rozdiel nevyrovnávame a lepkavý výpotok utierame len v prípade, že chceme nechty prebrúsiť.

8. Zdobenie nechtov a modelovanie C-oblúka

8. Ozdoby na nechty ukladáme do lepkavého výpotku, ktorý nám vznikol v predošlom kroku. Zdobenie zafixujeme tak, že si na štetec naberieme 1-fázový UV gél, otrieme ho o necht a roztláčame ho po nechte tak, aby na hranici medzi kamuflážnym a bielym gélom bolo gélu viac ako na špičke nechtu a pri kožičke. Tým sa nám začne tvarovať C-oblúk. Gél nám nesmie zatekať ku kožičke. Dáme vytvrdnúť do UV lampy na 2-4 minúty. Lepkavý výpotok, ktorý vznikol pri tvrdnutí v lampe očistíme čističom gélu a nechty prebrúsime. Môžeme tiež aplikovať vodolepku.

9. Záverečná vrstva gélu

V poslednom kroku nanesieme na nechty tenkú vrstvu 1-fázového UV gélu, ktorý dodáva nechtom lesk. Necháme ho uschnúť v UV lampe 2 min. a lepkavý povlak, ktorý nám vznikol očistíme čističom gélu.

Copyright Noezon.sk © 2009 - 2024