Blog

Gélová sada s 36W UV lampou

SILCARE

ID5247
SILCARE
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 11/2020. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

26-dielna sada na gélové nechty, ktorej súčasťou je 36W UV lampa, bez ktorej sa pri práci nezaobídete. Jej súčasťou sú aj štyri 9W žiarovky. Lampa má 120 sekundový časovač, čo je potrebný čas pre vytvrdnutie gélov. V sade nájdete UV gély, ktoré sú známe svojou kvalitou. Sú hustejšie a pri práci nezatekajú. Môžete nimi vytvoriť jednofarebné nechty, francúzsku manikúru alebo aj babyboomer. V sade je mnoho ďalších pomôcok a prípravkov, ktorých použitie je vysvetlené v návode. Ten je súčasťou balenia.
štítok BlackFriday

Umelý tip a jeho nalepenie

Nechty predĺžime pomocou umelých tipov a lepidla. Lepidlo aplikujeme do zarážky na tipe a následne prilepíme na prírodný necht. Pred lepením vykonáme na nechtoch základnú manikúru a zmatníme povrch jemným brúsnym blokom. V spoji, medzi tipom a platničkou nesmú vzniknúť žiadne vzduchové bublinky. Aby sme tomu predišli, musíme priložený tip pevne držať, až kým lepidlo nezaschne. Dĺžku upravíme gilotínou a odstránime lesklý povrch a prebrúsime prechod. Cleanerom necht odmastíme a aplikujeme primer.

Predĺženie lôžka a smile línia

Predĺžený necht pretrieme tenkou vrstvou 1-fázového gélu a necháme vytvrdnúť v lampe 2 minúty. Táto vrstva slúži ako základná. Pokračujeme kamuflážnym gélom, ktorým predĺžime nechtové lôžko. Ruky vložíme do UV lampy. Pokračujeme bielym gélom, ale kľudne môžeme použiť farebný alebo glitrový UV gél. Pomaličky ho aplikujeme na špičku nechta kovovým perom alebo tenkým štetcom a zároveň vytvoríme dokonalú smile líniu. Aj túto vrstvu ju potrebné nechať polymerizovať.

C-oblúk vymodelovaný UV gélom

Na takto hotovú francúzsku manikúru je potrebné naniesť ešte jednu vrstvu stavebného alebo 1-fázového UV gélu. Ňou zdobenie zafixujeme a vytvoríme takzvaný c-oblúk, vďaka ktorému sú nechty pevné, odolné voči nárazu a pôsobia prirodzene. Modelujeme postupne, ale ak ste šikovnejší a zručnejší, môžete vymodelovať aj viac nechtov naraz. Dbáme aby nanesený gél sa nezlial až na kožičku. Potom modeláž vložíme do 36W UV lampy na vytvrdnutie.

Očistenie modeláže

Po vytvrdnutí sú nechty skoro hotové. Teraz môžeme cleanerom odstrániť z modeláže lepkavý film. Ak sú nechty nepravidelné, alebo UV gél zatiekol, pilníkom prebrúsime nechty, vyhladíme povrch brúsnym blokom a prelakujem čírym lakom alebo UV leskom. Výživný olejček vmasírujeme do kozičky.

Prebrúsenie nechta a základná vrstva

Na prírodných nechtoch vykonáme základnú manikúru a jemným brúsnym blokom zmatníme povrch. Odmastíme necht cleanerom alebo nail prepom a aplikujeme primer, ktorý otvorí póry na nechtovej platničke. Nanesieme 1-fázový UV gél na celý povrch a necháme vytvrdnúť v lampe 2 minúty. Takto pripravený necht so základnou vrstvou môžeme predĺžiť šablónou. Tu osadíme tak, aby nevznikol žiaden chod ani medzera.

Predĺženie nechta pomocou formy

Naberieme väčšie množstvo 1-fázového UV gélu na formu a štetcom ho roztiahneme. Vytvoríme požadovaný tvar a dĺžku. Vrstva gélu musí siahať minimálne do polovice nechtového lôžka. Na vytvrdnutie vložíme ruky do 36W UV lampy na 2 minúty. Ak je gél vytvrdnutý, môžeme formu opatrne odstrániť. Na takto predĺžených nechtoch pokračujeme v zdobení a vytvoríme francúzsku manikúru. Najprv nanesieme kamuflážny UV gél a potom biely. Poradie gélov si môžete kľudne vymeniť.

Vkladanie glitrov na necht

Glitre alebo glitrový prach vložíme do modeláže pomocou číreho UV gélu tenkým štetcom alebo kovovým perom. Po vytvorení zdobenia, vložíme nechty do 36W UV lampy na vytvrdnutie.

Zafixovanie zdobenia

Zdobenie, ktoré vytvrdlo v UV lampe je potrebné ešte zafixovať hrubšou vrstvou UV gélu. Tu nanesieme na stred nechtového lôžka a postupne gél rozťahujeme do strán, snažíme sa vytvoriť C-oblúk. Je veľmi dôležité vymodelovať správny c-oblúk, pretože kvôli nemu, majú nechty dlhú životnosť a sú odolnejšie voči nárazom. Na vytvrdnutie tejto vrstvy necháme nechty polymerizovať v UV lampe minimálne 2 minúty.

Vrchný lesk a ošetrenie kožičky

Hneď po vytvrdnutí c-oblúka, odstránime z nechtov lepkavý film pomocou cleanera a buničiny. Pilníkom alebo brúskou s jemným nadstavcom odstránime prípadne nerovnosti na modeláži a povrch vyhladíme brúsnym blokom. Nechty dozdobíme farebným UV gélom, ktoré necháme vytvrdnúť v lampe a celé ich ešte prelakujeme leskom. Výživný olej vmasírujeme do nechtovej kožičky krúživým pohybom.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2020