Blog

Gélová sada v kufríku


ID1558
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 06/2015. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Náhrada za Gélová sada v kufríku

Popis produktu

35-dielna sada v kozmetivckom kufríku s digitálnou UV lampou. V UV lampe je aj potrebný počet žiaroviek. Obsahuje základné pomôcky na predlžovanie nechtov UV gélom. Súčasťou sady je i návod na gélové nechty. Nosnosť kufríka 3kg.

Chcete návod, ako robiť gélové nechty? Stiahnite si ho tu!

1. Prebrúsenie nechtov pred predlžovaním

Aby gélové nechty dobre držali, je potrebné upraviť tie prirodzené. Pomarančovým drievkom zatlačíme kožičku a brúsnym blokom zmatníme necht. Nebrúsime príliš, aby sme si neublížili. Prach odstránime suchou kefkou, alebo štetcom. Ruky počas celej modelácie neumývame vodou.

2.1. Správne lepenie tipov na nechty

Na zmatnené nechty naleppíme umelé tipy. Neľakáme sa dĺžky, pretož tú upravíme v ďalšom kroku. Zvolíme si správnu šírku nechtového tipu. Tip nesmie byť širší, ani užší ako prírodný necht. Na vyznačenú plochu (zarážku) nanesieme lep na tipy. Umelý necht prilepíme na prírodný tak, aby nevznikla pod tipov vzduchová bublinka. Tip pridržíme 10 sekúnd. Samozrejme sa snažíme lepiť tip rovno, pretože krivo nalepený tip už pilníkom nevytvarujeme.

2.2. Použitie samolepiacej šablóny na nechty

šablóna, alebo forma slúži na gélové nechty bez lepenia tipov. Táto samolepiaca pomôcka slúži ako forma na UV gél, ktorým predĺžime necht. Šablónu zakladáme pod voľný okraj podrasteného nechtu. Zlepíme ju v dvoch miestach, pod prstom a upevníme prilepením o prst. Správne založená forma má byť prirodzeným pokračovaním prírodného nechtu. Medzi nechtom a formou by nemala byť žiadna medzera.

3. Skrátime dlhé nechtové tipy

Nalepené tipy zvyknú byť na bežné nosenie príliš dlhé, a tak si ich pomocou gilotíny skrátime na požadovanú dĺžku. Vložíme tip do otvoru na gilotíne a stlačením rukovätí ho zostrihneme. Ak vložíme tip kolmo do gilotíny, tak po zostrihnutí bude necht hranatý. Ak však vložíme tip pod uhlom, tak ostane mierne zaoblený. Zostrihnuté tipy jemne prebrúsime pilníkom, aby neostali ostré hrany.

4. Prebrúsenie prechodu aj celého nechtu

V mieste, kde sme prilepili tip je viditeľný prechod. Tento prechod je potrebné prebrúsiť do stratena. Urobíme tak pilníkom a dávame pozor na prírodný necht. Napokon celú plochu umelého nechta prebrúsime pilníkom, aby gél dobre držal. Prach odstránime suchou kefkou, alebo štetcom.

5.1. Primer a prvá vrstva gélu

Na prírodný necht nanesieme primer, ktorý slúži na lepšie priľnutie gélu k nechtu. Primer nedávame na umelý tip a ani ho nedávame do UV lampy. Prípadnú lepkavosť neutierame. Necháme ho pôsobiť asi 30 sekúnd a môžeme naniesť prvú vrstvu gélu. Nanášame tenkú vrstvu 1-fázového UV gélu, rovnomerne na celú plochu nechta aj na tip. Gél nikdy nesmie zatiecť ku kožičke. Nanášame ho asi 1 mm od kožičky. Dáme do UV lampy na 2 minúty. Po vytvrdnutí ostáva povrch lepkavý. Je to výpotok, ktorý zatiaľ nemusíme utierať.

5.2. Predĺženie nechtov na šablónu pomocou 1-fázového gélu

Na prírodný necht nanesieme primer. Necht nedávame do UV lampy. Primer necháme pôsobiť asi 30 sekúnd. 1-fázovým UV gélom predĺžime necht. Gél otrieme o stred nechta, kde je hranica medzi tipom a formou. Pomaly ho roztláčame ku kožičke a tvarujeme aj špičku. Robíme to tak, aby nám vždy v strede ostalo najviac gélu. Opäť nám gél nesmie zatiecť ku kožičke, lebo by sa vytvárali odchlipy. Necht dáme do UV lampy na 2 minúty. Lepkavý výpotok utrieme buničinou namočenou čističom gélu. Ak je necht príliš tenký, postup zopakujte. Odstráňte šablónu a necht vytvarujte pilníkom. Prach z nechtov odstránime.

6. Prekrytie lôžka kamuflážnym gélom

Kamuflážnym gélom si vymodelujeme lôžko, ktoré už bude naznačovať aj C-oblúk. Gél nanesieme na lôžko a opatrne ho roztláčame smerom k nechtovej kožičke. Vrstva kamuflážneho gélu má mať tvar mandle a nesmie sa dotýkať kožičky. Pri kožičke má byť gélu menej a v strede viac, aby sme vytvorili C-oblúk, ktorý predlžuje životnosť nechtov. Vrstvu kamuflážneho gélu dáme do UV lampy na 2 minúty. Lepkavosť z povrchu odstránime buničinou a čističom gélu. Pilníkom prebrúsime a vytvarujeme necht.

7. Biela špička a smile línia

Pilníkom prebrúsime aj smile líniu. Je to miesto, kde sa bude stretávať kamuflážny gél s bielym gélom. Tento oblúčik prebrúsime a vytvarujeme, aby nebol krivý. Prach odstránime a v tenkej vrstve nanesieme biely gél na špičku. Vďaka prebrúseniu oblúčika bude smile línia presná a nebude sa rozpíjať. Gél necháme v UV lampe 2 minúty. Ak je porebné nanesieme ešte jednu tenkú vrstvu bieleho gélu. Bielym gélom nevyrovnávame necht.

8. Vyrovnanie nechtov C-oblúk

Pre uloženie ozdôb potrebujeme naniesť na nechty tenkú vrstvu 1-fázového gélu. Do tohto nevytvrdnutého gélu uložíme ozdoby a dáme do UV lampy na 2 minúty. 1-fázovým gélom vyrovnáme výškový rozdiel medzi kamuflážnym gélom a špičkou. Pozor, aby na špičke a pri kožičke nebolo priveľa gélu. Správne vymodelovaný ncht má mať tvar písmena C, C-oblúk. Necháme v UV lampe vytvrdnúť 2 minúty. Výpotok utrieme čističom gélu a buničinou a necht naposledy prebrúsime do požadovaného tvaru. Prach odstránime.

9. Záverečná vrstva UV gélu

Aby boli nechty opäť lesklé, nanesieme v tenkej vrstve 1-fázový UV gél a dáme ho do UV lampy na 2 minúty. Utrieme výpotok buničinou namočenou čističom gélu.

10. Olej na oštrenie kožičky

Na kožičku okolo nechtov nanesieme vyživujúci olej a bruškom palca vmasírujeme do pokožky. Olej nielen zmäkčuje, ale aj vyživuje a príjemne vonia. Jeho pravidelným používaním predídete tvorbe záderov.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2018