Blog

Sada na gélové nechty na tipy


ID3194
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 06/2015. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Náhrada za Sada na gélové nechty na tipy

Popis produktu

Sada na predlžovanie nechtov pomocou tipov. V 36W lampe vytvrdnú gély za 2 minúty. UV lampa má aj časovač, vďaka ktorému nemusíte sledovať čas. Táto sada je ideálna pre začínajúce nechtárky, ale aj na domáce použitie. Je v nej všetko, čo budete potrebovať na predĺženie nechtov na tipy a na vytvorenie francúzskej manikúry. V sade sú aj skúšobné ozdoby, ktorými si môžete nechty oživiť, a tak vyskúšať prácu s jednotlivými druhmi.

štítok Výpredaj

Chcete návod ako robiť gélové nechty? Stiahnite si ho tu!

1. Očistenie a príprava nechtov

Aby gél na nechtoch dobre držal, je potrebné nechty dobre pripraviť. Prvým krokom je dezinfekcia rúk dezinfekciou v spreji. Dezinfikujeme svoje ruky ale aj ruky zákazníčky. Z nechtov odstránime zvyšky laku a pomarančovým drievkom zatlačíme nechtovú kožičku. Prebytočnú kožičku odstránime pomocou orezávača. Pilníkom upravíme tvar nechtov a brúsnym blokom zmatníme celý povrch nechtov. Nebrúsime príliš, aby sme nepoškodili necht. Prach odstránime suchou kefkou. Ruky neumývame.

2.1. Predĺženie nechtov na tipy

Dôležité je zvoliť správnu veľkosť tipov. Čím má nechtový tip vyššie číslo, tým je užší. Ktorá veľkosť je tá správna, zistíme postupným prikladaním umelých nechtov na prirodzený necht. Tip nesmie byť širší, ale ani užší. Ak máme vybratú správnu veľkosť, potrieme zarážku na tipe lepidlom na tipy. Nikdy nepoužívajte sekundové lepidlo. Tip s lepidlom priložíme na necht a pridržíme asi 10 sekúnd. Dávame pozor, aby sa pod tipom nevytvorila vzduchová bublinka, ktorá by bola živnou pôdou pre rôzne plesne.

2.2. Predĺženie nechtov bez lepenia tipov - Ako založiť šablónu

Nechty sa dajú predĺžiť gélom aj bez použitia lepidla. Na takéto predlžovanie sa používajú samolepiace šablóny. Forma, alebo šablóna sa zakladá pod voľný okraj podrasteného nechta a lepí sa o prst. Správne založená forma je plynulým pokračovaním prirodzeného nechtu.

3. Upravíme dĺžku nechtov

Dĺžku nechtových tipov upravíme pomocou gilotíny. Ak chceme hranaté nechty, tak vložíme necht kolmo do gilotíny. Ak však chceme mierny oblúčik, tak vložíme necht do gilotíny pod uhlom a ušetríme čas, ktorý by sme strávili pri pilníkovaní nechtov do požadovaného tvaru.

4. Prebrúsenie nalepených tipov

Po nalepení a skrátení je stále viditeľný prechod medzi nechtom a tipom. Tento prechod je potrebné prebrúsiť pilníkom do stratena. Zo začiatku môžeme použiť drsnejší pilník, no pozor, aby sme nepoškodili prirodzený necht. Prechod dobrúsime brúsnym blokom, alebo jemným pilníkom. Jemným pilníkom zdrsníme aj zvyšný povrch umelého nechta. Prach odstránime suchou kefkou.

5.1. Ošetrenie nechtov a podkladová vrstva UV gélu na tipy

Na prirodzený necht nanesieme najprv nail prep, ktorý nechty odmastí. Potom natrieme primer, ktorý vytvorí pevnú väzbu medzi nechtom a gélom. Nail prep a ani primer nedávame do UV lampy a nenanášame ich na umelý necht. Nanesieme prvú, tenkú vrstvu 1-fázového gélu. Gél sa nesmie dotýkať nechtovej kožičky. Ak zatečie je potrebné dané miesto očistiť pomocou pomarančového drievka. Túto vrstvu gélu necháme v UV lampe tvrdnúť 2 minúty. Po vytvrdnutí je povrch lepkavý a ak to nieje nutné, tak túto lepkavosť z nechtov neodstraňujeme.

5.2. Ošetrenie nechtov a modelovanie nechtov na šablónu

Na prirodzené nechty nanesieme nail prep, aby sme povrch nechtov odmastili. Potom nanesieme primer, ktorý vytvorí medzi nechtom a UV gélom pevnú väzbu a nechty budú lepšie držať. Nedávame do UV lampy ani neutierame. Na štetec naberieme 1-fázový UV gél a otrieme ho o miesto, kde končí necht a začína šablóna. Pomaly gél rozťahujeme do oboch strán a tvarujeme necht. V UV lampe necháme zatvrdnúť 2 minúty. Lepkavosť po vytvrdnutí odstránime čističom gélu a buničinou. Odstránime šablónu a nechty vytvarujeme pilníkom. Prach odstránime suchou kefkou.

6. Nechtové lôžko s kamuflážnym UV gélom

Prirodzený telový UV gél na maskovanie ale aj predĺženie nechtového lôžka. Naneste ho na stred lôžka a vymodelujte do tvaru mandle. Nesmie sa dotýkať kožičky. V strede nechta má byť gélu viac a po krajoch menej. Už v tomto kroku začíname modelovať C-oblúk. Necháme vytvrdnúť v UV lampe 2 minúty. Ak je potrebné naniesť ešte jednu vrstvu tak výpotok neutierame. Ak máme kamuflážny gél nanesený a vytvrdnutý, utrieme lepkavosť čističom gélu a buničinou a pilníkom prebrúsime nerovnosti. Prach odstránime suchou kefkou.

7. Vytvarovanie oblúčika – smile línia

Nepresný oblúčik, ktorý nám mohol vzniknúť nanášaním kamuflážneho gélu si pilníkom dobrúsime na požadovaný tvar. Prach opäť odstránime suchou kefkou. Na špičku nanesieme v tenkej vrstve biely UV gél. Bielym gélom nebudeme vyrovnávať výškový rozdiel medzi kamuflážnym gélom a špičkou. Snažíme sa o čistú a peknú smile líniu. Biely gél necháme vytvrdnúť v UV lampe 2 minúty. Výpotok utrieme len ak chceme povrch nechtov prebrúsiť.

8. C-oblúk a zdobenie nechtov

Ak chceme nechty zdobiť ozdobami, ktoré je nutné zaliať (glitre, konfety, glitrový prach, fimo, sušené kvety,...), tak si nanesieme na necht tenkú vrstvu 1-fázového gélu a doň vložíme ozdoby. Po vytvrdnutí v UV lampe zdobenie zalejeme 1-fázovým gélom a vyrovnáme výškový rozdiel medzi stredom nechta a špičkou. Necht má mať z profilu tvar písmena C. Necháme vytvrdnúť v UV lampe 2-4 minúty, lepkavý výpotok utrieme čističom gélu a nechty prebrúsime. Prach odstránime.

9. Záverečná vrstva gélu

Aby sme nechtom vrátili lesk, použijeme opäť 1-fázový UV gél. Nanesieme ho v tenkej vrstve na celý necht a necháme v UV lampe zaschnúť 2 minúty. Utrieme výpotok čističom gélu a buničinou.

10. Ošetrenie kožičky olejom

Na záver vmasírujeme do kožičky okolo nechtov vyživujúci olejček. Olejček vyživuje aj necht a predchádza tvorbe záderov.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2018