Základná sada na gélové nechty na tipy


ID3193

Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 06/2015. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

Rozhodujete sa akú sadu na gélové nechty kúpiť? Nechcete investovať zbytočne, pretože ste začiatočníčka? Myslím, že práve pre Vás je vhodná táto sada na gélové nechty. Základná sada s malou 9W UV lampou vám dobre poslúži. Nižší výkon lampy má však za následok to, že UV gél v nej tvrdne trošku dlhšie, (4-7 minút v závislosti od typu gélu a hrúbky vrstvy). V sade je všetko potrebné na predĺženie nechtov na tipy ako aj na vytvorenie francúzskej manikúry. Pomocou skúšobnej sady ozdôb si môžete nechty pekne ozdobiť. Súčasťou sady je aj videonávod, ktorý nájdete na tejto stránke s detailným popisom. K nemu však dostanete aj papierový návod, kde sú opísané najdôležitejšie kroky modelovania nechtov. Ak ich dodržíte, nechty budu pekné a neodpadnú Vám skoro, chce to len trošku cviku.

Textový návod ako robiť gélové nechty. Stiahnite si ho tu!

1. Príprava nechtov

Prvým krokom je dezinfekcia rúk. Dezinfekčným sprejom dezinfikujeme svoje ruky, ale aj ruky zákazníčky. Tak môžeme pristúpiť k príprave nechtov, aby nám gél na nechtoch dobre držal. Je potrebné zatlačiť kožičku okolo nechtov pomarančovým drievkom, upraviť tvar nechtov a brúsnym blokom zmatniť povrch celého nechta. Prach, ktorý vznikne pri brúsení odstránime suchou kefkou. Ruky už neumývame.

2. Lepenie umelých tipov

Vyberieme správnu veľkosť tipov, čo nebude problém, keďže nechtové tipy sú očíslované. Čím vyššie číslo, tým užší je samotný necht. Správnu veľkosť vyberieme len tak, že budeme skúšať prikladať jednotlivé tipy na necht. Tip nesmie byť širší, ale ani užší ako váš necht. Po výbere správnej veľkosti, nanesieme na zarážku lepidlo na tipy a umelý necht prilepíme. Pridržíme ho cca 10 sekúnd tak, aby medzi nechtom a tipom nevznikla vzduchová bublinka.

3. Strihanie tipov

Nalepené nechty sú na bežné nosenie pridlhé, preto ich skracujeme. Používame na to gilotínu, ktorá pri strihaní nenamáha tipy a tým ich neoslabuje. Tip vložíme do otvoru na gilotíne a stlačíme rukoväte. Ak vložíme necht kolmo, tak bude po odstrihnutí hranatý. Ak ho vložíme pod uhlom, tak po odstrihnutí bude mať jemný oblúčik. Tvar nechtov dotiahneme a doladíme pilníkom.

4. Prebrúsenie prechodu

Je nevyhnutné prebrúsiť do stratena prechod medzi tipom a nechtom, ako aj zmatniť celý umelý necht. Robíme to opatrne, aby sme nepoškodili prirodzený necht. Brúsime pilníkom a na záver môžeme zjemniť povrch brúsnym blokom. Prach odstránime suchou kefkou.

5. Ochranná vrstva na nechty a 1-fázový UV gél

Na tú časť, kde nieje nalepený tip, nanesieme nail prep, ktorý slúži na odmastenie nechtovej platničky. Zároveň chráni nechty pred plesňami. Naň aplikujeme primer, taktiež len na tú časť, kde je prirodzený necht. Ani jeden zo spomínaných prípravkov sa nedáva do UV lampy. Teraz pristúpime k prvej vrstve 1-fázového UV gélu. Nanášame rovnomerne, tenkú vrstvu gélu a dávame pozor, aby sa UV gél nedostal k nechtovej kožičke. Túto vrstvu necháme v UV lampe vytvrdnúť 3-4 minúty. Aj po vytvrdnutí ostáva povrch lepkavý. Je to výpotok, ktorý nie je nutné zatiaľ odstraňovať.

6. Použijeme kamuflážny UV gél

Kmuflážnym UV gélom vymodelujeme nechtové lôžko, aby aj pri odrastaní boli nechty stále pekné. Je telovej farby a na nechtoch vyzerá prirodzene. Túto gélovú vrstvu vytvarujeme do mandle. V strede nechtu necháme gélu viac, ako pri krajoch. Takto už modelujeme aj C-oblúk. Dáme vytvrdnúť do UV lampy na cca 5 minút. Ak dáme tenšiu vrstvu, tak je potrebné to zopakovať ešte raz. Po vytvrdnutí utrieme lepkavý výpotok čističom gélu naneseným na buničinu. Prípadné nerovnosti prebrúsime pilníkom.

7. Smile línia a biela špička

Aby nám vznikla pekná francúzska manikúra je dobré prebrúsiť aj samotnú smile líniu. Prebrúsením ju zároveň aj dotvarujeme. Prach odstránime suchou kefkou a môžeme sa pustiť do nanášania bielého UV gélu na špičku. Nanášame ho v tenkej vrstve a nesnažíme sa ním vyrovnať výškový rozdiel v porovnaní s kamuflážnym gélom. Biely gél môžeme aplikovať aj v dvoch vrstvách, podľa potreby. Ten necháme vytvrdnúť v UV lampe cca 4 minúty. Lepkavosť môžeme, no nemusíme utierať.

8. Zdobenie glitrami, konfetami, alebo nálepkami

Nanesieme tenkú vrstvu 1-fázového UV gélu a do tejto vrstvy vložíme glitre, glitrový prach, alebo fimo a vložíme do UV lampy na 3 minúty. Zdobenie zalejeme gélom, čím vyrovnáme aj výškový rozdiel medzi kamuflážnym a bielym UV gélom. Číry gél nanesieme na smile líniu a jemne ho rozťahujeme k špičke a ku kožičke. Dávame pozor, aby špička nebola príliš hrubá. Necht má mať z profilu tvar písmena C. Necháme v UV lampe 5 minút. Utrieme lepkavosť a necht prebrúsime, aby sme odstránili prípadné nerovnosti. Prach odstránime suchou kefkou.

9. Posledná vrstva pre lesk nechtov

Na záver nanesieme v tenkej vrstve 1-fázový UV gél, aby sme nechtom vrátili lesk. Do tejto vrstvy môžeme vkladať kamienky. Necháme v UV lampe 4 minúty a výpotok utrieme čističom gélu a buničinou.

10. Olejčekom ošetríme kožičku

Do kožičky okolo nechtov vmasírujeme vyživujúci olejček, ktorý ošetrí a zmäkčí pokožku. Zároveň predchádza vzniku záderov.

späť k zoznamu produktov späť k zoznamu
Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2017