Blog

  1. parafínový zábal (14)
  2. Oranžová parafínová vanička s voskom a poškodením

Oranžová parafínová vanička s voskom a poškodením


ID4678
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 06/2019. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

Parafínová vanička má dva stupne ohrevu. Silný je označený HI a je určený na prvotný ohrev tuhého parafínu (odpočúvame nechať 40min. a následne prepnúť na slabší ohrev LO a nechať do úplného roztopenia) . Slabý ohrev označený LO slúži na už roztopený parafín, aby vám pri práci nezačal tuhnúť, alebo aby sa zbytočne neprehrieval. Parafín sa začne roztápať po 20 - 30 minútach od zapnutia. Doba roztopenia závisí od množstva použitého parafínu. Vanička je dostatočne veľká a pohodlne do nej ponoríte ako ruku tak aj chodidlo. Parafín priaznivo pôsobí na organizmus. Vyživuje a zmäkčuje pokožku vďaka obsiahnutým olejom. Svojím teplom účinne prehrieva kĺby a uvoľňuje stiahnuté a stuhnuté svalstvo. Sada na parafínový zábal obsahuje vaničku na parafín, jeden parafín 450g, 1 termo návlek na ruku, 1 termo návlek na nohu, štetec na parafín, mriežku. Vnútorné rozmery 26.5 cm x 19 cm. Odporúčané minimálne množstvo parafínu sú 3 až 4 450g balenia. Prípadné preliačiny vo vnútornej časti vaničky nie sú závadou vaničky a neovplyvňujú jej funkčnosť.
štítok Zľava, Výpredaj

Parafínový zábal najčastejšie aplikujeme na ruky a chodidlá. Pred samotným zákrokom si parafín pripravíme tak, že ho rozpustíme vo vaničke. Do prístroja je potrebné nechať rozpustiť minimálne 3-4 parafíny. Ak je parafín pripravený, môžeme začať so zábalom. Súčasťou vaničky je termostat, ktorý vaničku pri vysokej teplote vypne a pri poklese teploty zapne. Ruky alebo chodidlá pred ponorením vydenzifikujeme. Môžeme vykonať aj jemný peeling. Končatinu opakovane namočíme do rozpusteného parafínu. Po vybratí začne parafín na ruke alebo nohe tuhnúť. Ruku spolu s parafínom zabalíme do mikroténovej rukavice a následne prikryjeme uterákom alebo termo návlekom. Zábal necháme pôsobiť približne 20 min. Vyberieme ruku z návleku a parafín odstránime. Pokožka ostáva jemná, hladká a prekrvená. Zábal priaznivo pôsobí na kĺbový aparát, stuhnuté svalstvo, zvyšuje krvný obeh a cirkuláciu živín v pokožke.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2021