Blog

Neviete si vybrať?

Pomôcky na pletenie. Ako sa v nich vyznať?

Nie je pravidlom, že k pleteniu stačí len vlna a ihlice. Na výber je niekoľko praktických účelových pomôcok, ktoré Vám prácu uľahčia. Poslúžia nováčikom, ale aj skúseným. Správne pomenovanie pomôcok a ich krátka charakteristika Vám pomôžu rýchlo sa zorientovať pri hľadaní a používaní. Zoznámte sa s pomôckami na pletenie z našej ponuky.

Čítaj viac

Textílie hodné dôvery - certifikát OEKO-TEX

Životný štandard a nároky ľudí sú čoraz viac vyššie. Do popredia sa taktiež dostáva zdravý životný štýl, preferujú sa štítky s nálepkou EKO, BIO, Fairtrade a iné. To značí, že si zakladáme na tom čo jeme, čo si dáme na seba, ale aj aký to má dopad na životné prostredie. Ďalšou skratkou, pomocou ktorej sa rozhodujeme pri kúpe by malo byť aj označenie certifikátom OEKO-TEX. Ale čo to vlastne je? Aký to má pozitívny vplyv na nás, na naše zdravie a prírodu?

Čítaj viac

Francúzsky šarm v slovenskom interiéri

Elegantnosť francúzskej kultúry sa často vyskytuje aj v interiérovom dizajne. Vyhovuje vám skôr bohémsky a harmonický provensálsky štýl alebo radšej preferujete parížsky šmrnc? Paríž je odjakživa považovaný za kolísku trendov, a to nielen v módnom priemysle. Existuje mnoho spôsobov a možností ako si ju vykúzliť aj v slovenskom interiéri.

Čítaj viac

Ako si vhodne vybrať záclonu či záves?

Pri zariaďovaní interiéru dávame dôraz na farbu stien a výberu nábytku. K zútulneniu a dolaďovaniu výsledneho personalizovaného efektu stačí tak málo. Zopár efektne vybraných bytových doplnkov od obrúsov, vankúšov, obrazov, koberčekov, a v neposlednom rade aj záclon a závesov. V konečnom dôsledku si vyberieme podľa toho, čo najviac ulahodí nášmu oku. Predsa len existujú užitočné rady podľa ktorých sa môžme pri nakupovaní riadiť.

Čítaj viac

Ako si vybrať pletacie ihlice a háčiky?

Jedným z dôležitých faktorov pri začatí štrikovania či háčkovania je výber potrebných pletacích ihlíc alebo háčikov. Vyberáme si ich v závislosti od priadze, zvažujeme aj techniku pletenia, a v neposlednom rade materiál, z ktorého sú vyrobené. Ich samotné spracovanie a výber ovplyvňuje komfort pri práci, a samozrejme aj výsledný produkt. Každá pletacia ihlica a háčik má svoje špecifiká. Ako sa v nich orientovať?

Čítaj viac

Inšpirácie na darček ku Dňu matiek

Hľadáte nápady ako potešiť svoje milované maminy ku Dňu matiek? Ako jej v tento významný deň vzdať úctu? Tento medzinárodný sviatok vychádza z rôznych tradícií, a oslavuje sa na celom svete. Na Slovensku pripadá na druhú májovú nedeľu. Aká náhoda, že práve tento mesiac sa taktiež označuje za mesiac lásky, však?

Čítaj viac

Chcete spať ako v bavlnke? Investuje do kvalitnej posteľnej bielizne

Zdravý a pokojný spánok je pre náš organizmus a fungovanie nesmierne dôležitý. Potrebujeme ho na zregenerovanie tela a mysle. Dobíjame si ním predsa “baterky”. Ku kvalitnému spánku nám pomáha výber matraca, ale aj samotná posteľná bielizeň. Je v bezprostrednom kontakte s našou pokožkou, a preto jej výber by sme nemali brať na ľahkú váhu.

Čítaj viac

Gély na nechty - ako sa v nich vyznať?

Hovorí sa, že upravené nechty sú vizitkou ženy. Nie však každá má to šťastie mať ich prirodzene pevné a kvalitné. Alebo sa nám jednoducho nedarí vypestovať si ich do požadovanej dĺžky. Existuje na to riešenie, a tým je UV gél. Ide o materiál, s ktorým sa vytvárajú gélové nechty. Predtým, ako sa rozhodnete do modelovania pustiť bez profesionálnej pomoci, zoznámte sa s jednotlivými rozdielmi gélových konzistencií.

Čítaj viac

Staráte sa o vaše nohy a chodidlá?

O naše nohy by sme sa mali starať pravidelne, a nie len počas teplých dní keď ich ukazujeme svetu. Denne nimi prejdeme niekoľko prekážok. Sú našou celodennou oporou, a preto si zaslúžia patričnú starostlivosť. Investujeme do kvalitných krémov na ruky a tvár, a čo naše nohy? Nezabúdame tak trochu na ne?

Čítaj viac

Aké prípravky používať pred a po depilácii?

Každá metóda odstraňovania chĺpkov má svoje pozitíva aj negatíva. Môže ísť o klasické holenie žiletkou, epiláciu, depiláciu voskom, UV žiarením, chemické metódy, a podobne. Všetky spôsoby odstraňovania chĺpkov vám pokožku podráždia. Niektoré viac, iné menej. A nemusíte mať tú najcitlivejšiu pleť, aby ste pocítili aj negatívne stránky ako je nežiadúce štípanie, pálenie či svrbenie. Ako tomu predísť?

Čítaj viac

Máte dosť umelých nechtov? Skúste japonskú manikúru

Ideálne riešenie pre starostlivosť o prirodzené nechty. Nie každý je zástancom gélovej či akrylovej manikúry, ale prednosť dávajú skôr tej prirodzenej. Prírodná a organická cesta k dokonalej manikúre je predsa IN. Alebo možno si len chcete dať prestávku od umelých nechtov, a zvažujete ako tie svoje poškodené dať do poriadku?

Čítaj viac

Polygél - inovatívne spojenie materiálov

Nechtový dizajn predstavuje v dnešnej dobe širokú škálu materiálov, produktov, tvarov, a neskutočne veľa možností. Niekedy je proste ťažké vybrať si. Aj označenie jednotlivých výrobkov môže spôsobovať pre začiatočníkov menší chaos. Kto sa v tom všetkom má vyznať?

Čítaj viac
Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2019