Blog

Pletenie a háčkovanie

EKO friendly a BIO priadza

Pletiete z eko alebo bio vlny? Nie je to žiadna novinka, práve naopak. Celosvetový trend, ktorý trvá už nejaké obdobie sa stal súčasťou každodenného života v mnohých oblastiach. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako eko a bio trendy zasahujú aj do oblasti pletenia.

Čítaj viac

Malabrigo - 100% merino vlna

Najjemnejšie priadze pochádzajúce z Uruguaja a Peru vyrába rodinná firma Malabrigo. Ručne farbené priadze sú inšpirované prírodou, krajinou, umením a každodenným životom. Najjemnejšia vlna Malabrigo prináša potešenie z pletenia, ale najmä radosť z nosenia kvalitných produktov jemných a šetrných k pokožke. Malabrigo vyrába 21 odrôd priadze so širokou škálou farieb až 400 druhov.

Čítaj viac

DIY retiazky, hrkálky a hryzátka pre deti

Retiazka na cumlík, silikónový dojčiaci náhrdelník pre mamičky, hryzátka či krásna reťaz do kočiara. Ide o trendy doplnky, ktoré sú nielen krásne a čoraz viac populárne, ale aj praktické a užitočné pre mamičky a ich ratolesti. Stimulujú hmat a zrak dieťatka, rozvíjajú jemnú motoriku a pomáhajú pri prerezávaní prvých zúbkov.

Čítaj viac

Farbami roka 2021 sú žltá a sivá

Protikladné alebo ladiace? Ako na vás pôsobia farby žltá a sivá? Tieto dve na prvý pohľad odlišné tóny farieb spolu vytvárajú dokonalú súhru. Žltá, farba jari je veselá, žiarivá až usmievavá a pôsobí hrejivým dojmom. Naopak nenápadné, jemné, neutrálne až chladné sú všetky odtiene sivej. Práve tento veľký kontrast medzi farbami ich navzájom priťahuje. Dlho obľúbené farby žltá a sivá sa stali farbami pre rok 2021.

Čítaj viac

Priadza Jeans YarnArt

Predstavovať klbko vlny, ktoré si vďaka svojím vlastnostiach získalo prvenstvo medzi priadzami hádam ani netreba. Najobľúbenejšia priadza nachádza svoje miesto na ihliciach alebo háčiku začiatočníčky aj dlhoročnej pletarky už niekoľko rokov. Ide o zmesovú priadzu Jeans, ktorá pochádza z tureckej produkcie značky YarnArt.

Čítaj viac

Hrejivé Vianoce s handmade darčekom

Čo na Vianoce zahreje a poteší viac, ako s láskou vyrobený darček? Stále máte dostatok času na jeho výrobu :) Hrejivé ponožky, čiapka či hebká deka zahrejú nielen počas chladných dní. Ponúkame Vám niekoľko nápadov na vianočný darček pre detičky, ale aj dospelých, ktorých výrobu zvládnu nielen zručné pletárky, ale aj začiatočníčky v pletení.

Čítaj viac

Pletená deka pre detičky

Hebké, jemné a mäkučké deky sú neodmysliteľnou súčasťou detskej výbavičky. Ak je pletenie či háčkovanie vaším koníčkom neprehliadnite aktuálne trendy vo svete DIY (do it yourself - urob si sám).

Čítaj viac

Pletená čiapka pre bábätko

Novorodeniatka a bábätká prichádzajú do kontaktu s čiapočkou častejšie, ako dospelý človek. Ak ste sa rozhodli pre svoje bábätko upliesť či uháčkovať čiapočku máme pre Vás zopár tipov a rád akú priadzu si vybrať a naopak čomu sa vyhnúť.

Čítaj viac

AMIGURUMI, háčkované hračky

Ak ste ešte nepočuli o hračkách amigurumi, je najvyšší čas. Umenie amigurumi, pôvodom z Japonska sa v priebehu 20 rokov rýchlo rozšírilo do celého sveta. Amigurumi sú háčkované a pletené hračky všetkých druhov, bábiky, zvieratká a rôzne iné rozprávkové postavičky. Ami v doslovnom preklade znamená háčkovaný alebo pletený. Nuigurumi znamená vypchatá bábika. Hračky amigurumi sú dnes známe na celom svete a ich popularita nepozná hraníc.

Čítaj viac

Bavlnené špagáty NATANA, Vaša kreativita vítaná!

Trh kreatívnych pomôcok na pletenie a háčkovanie predstavuje novú značku najjemnejších špagátov NATANA zo 100% bavlny. Bavlna je od nepamäti najdôležitejším prírodným materiálom na výrobu textilných vlákien. Bavlnené vlákna na výrobu špagátov NATANA pochádzajú priamo od výrobcu zo Španielska.

Čítaj viac

Ergonomické ihlice na pletenie KnitPro

Pletenie a háčkovanie je vášňou, ktorá zasiahla celú generáciu žien a stáva sa celoživotným koníčkom. Aby bolo pletenie pohodlým a obľúbeným, dôležitým faktorom je správny výber ihlíc. Rovné ihlice na pletenie sa ľahko môžu stať nepohodlými. Ak vaše ruky trpia artritídou alebo rôznymi inými bolesťami rúk, pri ktorých nie je možné udržať klasickú ihlicu s oválnym telom, zvoľte na pletenie ergonomicky tvarované ihlice. Tieto špeciálne upravené pletacie ihlice zaručia dlhé hodiny pohodlného pletenia bez kŕčov.

Čítaj viac

Trendy v pletení jeseň- zima 2020

Tiež ste si to všimli? Svetový módny návrhári, celebrity, bolgeri či módne časopisy podľahli kráse pleteného oblečenia a doplnkov. Niet sa čomu čudovať. Dôvodov je hneď niekoľko. Pletené odevy sú jednoduché, univerzálne, pohodlné a navyše ak ste osobne ich tvorcom, budú spĺňať všetky vaše predstavy.

Pletené a háčkované veci prevládajú nielen v šatníkoch, ale aj medzi bytovými doplnkami. Upliesť sa dá naozaj všetko a čo je skvelé, hotový kúsok v šatníku bude presne podľa vašich predstáv. Pozrime sa na najnovšie trendy, ktoré udávajú svetový návrhári v oblečení.

Čítaj viac
  • 1 1 / 4
  • 2
  • 3
  • 4
Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2021