Blog

Pletenie a háčkovanie

Hrejivé Vianoce s handmade darčekom

Čo na Vianoce zahreje a poteší viac, ako s láskou vyrobený darček? Stále máte dostatok času na jeho výrobu :) Hrejivé ponožky, čiapka či hebká deka zahrejú nielen počas chladných dní. Ponúkame Vám niekoľko nápadov na vianočný darček pre detičky, ale aj dospelých, ktorých výrobu zvládnu nielen zručné pletárky, ale aj začiatočníčky v pletení.

Čítaj viac

Pletená deka pre detičky

Hebké, jemné a mäkučké deky sú neodmysliteľnou súčasťou detskej výbavičky. Ak je pletenie či háčkovanie vaším koníčkom neprehliadnite aktuálne trendy vo svete DIY (do it yourself - urob si sám).

Čítaj viac

Pletená čiapka pre bábätko

Novorodeniatka a bábätká prichádzajú do kontaktu s čiapočkou častejšie, ako dospelý človek. Ak ste sa rozhodli pre svoje bábätko upliesť či uháčkovať čiapočku máme pre Vás zopár tipov a rád akú priadzu si vybrať a naopak čomu sa vyhnúť.

Čítaj viac

AMIGURUMI, háčkované hračky

Ak ste ešte nepočuli o hračkách amigurumi, je najvyšší čas. Umenie amigurumi, pôvodom z Japonska sa v priebehu 20 rokov rýchlo rozšírilo do celého sveta. Amigurumi sú háčkované a pletené hračky všetkých druhov, bábiky, zvieratká a rôzne iné rozprávkové postavičky. Ami v doslovnom preklade znamená háčkovaný alebo pletený. Nuigurumi znamená vypchatá bábika. Hračky amigurumi sú dnes známe na celom svete a ich popularita nepozná hraníc.

Čítaj viac

Bavlnené špagáty NATANA, Vaša kreativita vítaná!

Trh kreatívnych pomôcok na pletenie a háčkovanie predstavuje novú značku najjemnejších špagátov NATANA zo 100% bavlny. Bavlna je od nepamäti najdôležitejším prírodným materiálom na výrobu textilných vlákien. Bavlnené vlákna na výrobu špagátov NATANA pochádzajú priamo od výrobcu zo Španielska.

Čítaj viac

Ergonomické ihlice na pletenie KnitPro

Pletenie a háčkovanie je vášňou, ktorá zasiahla celú generáciu žien a stáva sa celoživotným koníčkom. Aby bolo pletenie pohodlým a obľúbeným, dôležitým faktorom je správny výber ihlíc. Rovné ihlice na pletenie sa ľahko môžu stať nepohodlými. Ak vaše ruky trpia artritídou alebo rôznymi inými bolesťami rúk, pri ktorých nie je možné udržať klasickú ihlicu s oválnym telom, zvoľte na pletenie ergonomicky tvarované ihlice. Tieto špeciálne upravené pletacie ihlice zaručia dlhé hodiny pohodlného pletenia bez kŕčov.

Čítaj viac

Trendy v pletení jeseň- zima 2020

Tiež ste si to všimli? Svetový módny návrhári, celebrity, bolgeri či módne časopisy podľahli kráse pleteného oblečenia a doplnkov. Niet sa čomu čudovať. Dôvodov je hneď niekoľko. Pletené odevy sú jednoduché, univerzálne, pohodlné a navyše ak ste osobne ich tvorcom, budú spĺňať všetky vaše predstavy.

Pletené a háčkované veci prevládajú nielen v šatníkoch, ale aj medzi bytovými doplnkami. Upliesť sa dá naozaj všetko a čo je skvelé, hotový kúsok v šatníku bude presne podľa vašich predstáv. Pozrime sa na najnovšie trendy, ktoré udávajú svetový návrhári v oblečení.

Čítaj viac

Ihlice na pletenie KnitPro Zing

História sa opakuje a preto nie je žiadnym tajomstvom, že pletenie a háčkovanie sú nákazlivým trendom. Aby však pletenie bolo radosťou a nie starosťou, dôležitým faktorom je výber správnych ihlíc. Ihlice na pletenie KnitPro Zing pletú doslova samé. Stačí si len vybrať ten správny typ. Či už štrikujete ponožky, alebo pletiete svetrík značka ihlíc Zing ponúka všetky modely. Rovné, kruhové, ponožkové a tiež populárne ihlice s vymeniteľným lankom.

Čítaj viac

Výpočet spotreby vlny - ako na to

Kladiete si často otázku koľko priadze je potrebnej na projekt, ktorý ste sa rozhodli upliesť? Existuje niekoľko usmernení a pomôcok týkajúcich sa spotreby vlny. Odhadnutie správneho množstva priadze ovplyvňuje niekoľko faktorov. Podelíme sa s vami o tipy a triky, aby ste si vždy nakúpili dostatočné množstvo.

Čítaj viac

KnitPro Symfonie ihlice na pletenie

Či už patríte k vášnivým milovníkom pletenia, alebo ste tomuto trendu podľahli len nedávno určite si často kladiete otázku aké ihlice na pletenie si vybrať. Trh ponúka skutočne bohatý výber. Aby sa stalo pletenie vášňou, výber ihlíc nenechávajte na náhodu. Doprajte vašim rukám pocit pohodlia a komfortu aj počas dlhých hodín pletenia. Ručne vyrábané ihlice KnitPro boli navrhnuté priamo odborníkmi zo sveta pletenia tak, aby uspokojili potreby nielen začiatočníkov, ale aj nadšencov tohto koníčka.

Čítaj viac

Koberec z Puffy vlny

Vlna ALIZE Puffy je mäkučká, vyzerá dizajnovo a čo je hlavné, práca s ňou je nesmierne jednoduchá. Môžeme si z nej vyrobiť takmer čokoľvek. Okrem populárnych diek pre bábätká, šálov či obliečok na vankúše, napríklad aj štýlový, ručne pletený koberec. No a práve naň si posvietime v tomto blogu.

Čítaj viac

Tuniské háčkovanie

Čaro tuniského háčkovania nazývaného tiež afgánske sa dá opísať ako kombinácia háčkovania, pletenia a tkania. Pôvod tuniského háčkovania je pomerne neznámy. Táto technika vás však očarí práve pre jedinečné vlastnosti, ktorými sa odlišuje od klasického pletenia a háčkovania.

Čítaj viac
  • 1 1 / 4
  • 2
  • 3
  • 4
Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2021