Blog

Náš blog

AMIGURUMI, háčkované hračky

Ak ste ešte nepočuli o hračkách amigurumi, je najvyšší čas. Umenie amigurumi, pôvodom z Japonska sa v priebehu 20 rokov rýchlo rozšírilo do celého sveta. Amigurumi sú háčkované a pletené hračky všetkých druhov, bábiky, zvieratká a rôzne iné rozprávkové postavičky. Ami v doslovnom preklade znamená háčkovaný alebo pletený. Nuigurumi znamená vypchatá bábika. Hračky amigurumi sú dnes známe na celom svete a ich popularita nepozná hraníc.

Čítaj viac

Ako použiť fiberglass vlákno

Tak ako všetko okolo nás sa vyvíja a posúva vpred, tak aj nechtový dizajn, trendy a spôsoby predlžovania nechtov. V snahe o vytvorenie čo najodolnejších nechtov s dlhou trvácnosťou sa na trh dostalo fiberglass vlákno, ktoré vyzerá ako štetinky.

Čítaj viac

Bavlnené špagáty NATANA, Vaša kreativita vítaná!

Trh kreatívnych pomôcok na pletenie a háčkovanie predstavuje novú značku najjemnejších špagátov NATANA zo 100% bavlny. Bavlna je od nepamäti najdôležitejším prírodným materiálom na výrobu textilných vlákien. Bavlnené vlákna na výrobu špagátov NATANA pochádzajú priamo od výrobcu zo Španielska.

Čítaj viac

Ergonomické ihlice na pletenie KnitPro

Pletenie a háčkovanie je vášňou, ktorá zasiahla celú generáciu žien a stáva sa celoživotným koníčkom. Aby bolo pletenie pohodlým a obľúbeným, dôležitým faktorom je správny výber ihlíc. Rovné ihlice na pletenie sa ľahko môžu stať nepohodlými. Ak vaše ruky trpia artritídou alebo rôznymi inými bolesťami rúk, pri ktorých nie je možné udržať klasickú ihlicu s oválnym telom, zvoľte na pletenie ergonomicky tvarované ihlice. Tieto špeciálne upravené pletacie ihlice zaručia dlhé hodiny pohodlného pletenia bez kŕčov.

Čítaj viac

Trendy v pletení jeseň- zima 2020

Tiež ste si to všimli? Svetový módny návrhári, celebrity, bolgeri či módne časopisy podľahli kráse pleteného oblečenia a doplnkov. Niet sa čomu čudovať. Dôvodov je hneď niekoľko. Pletené odevy sú jednoduché, univerzálne, pohodlné a navyše ak ste osobne ich tvorcom, budú spĺňať všetky vaše predstavy.

Pletené a háčkované veci prevládajú nielen v šatníkoch, ale aj medzi bytovými doplnkami. Upliesť sa dá naozaj všetko a čo je skvelé, hotový kúsok v šatníku bude presne podľa vašich predstáv. Pozrime sa na najnovšie trendy, ktoré udávajú svetový návrhári v oblečení.

Čítaj viac

Ihlice na pletenie KnitPro Zing

História sa opakuje a preto nie je žiadnym tajomstvom, že pletenie a háčkovanie sú nákazlivým trendom. Aby však pletenie bolo radosťou a nie starosťou, dôležitým faktorom je výber správnych ihlíc. Ihlice na pletenie KnitPro Zing pletú doslova samé. Stačí si len vybrať ten správny typ. Či už štrikujete ponožky, alebo pletiete svetrík značka ihlíc Zing ponúka všetky modely. Rovné, kruhové, ponožkové a tiež populárne ihlice s vymeniteľným lankom.

Čítaj viac

Nechtové trendy na leto 2020

Aktuálna nechtová móda nepozná hranice, no i napriek tomu sa neustále objavujú absolútne hity, ktoré by nemala prehliadnuť žiadna fanúšička dokonale vyzdobených pazúrikov. Dnes vám prinášame najmä tie farebné, extravagantné a odvážne, v podobe bodkovaných, baby boomer a ombré nechtov.

Čítaj viac

Letné šperky - trendy 2020

Leto prináša pestrofarebné odvážne outfity dopĺňané šperkami. Lesklé, farebné, veľké či malé. Skúšajte, kombinujte a hlavne sa nebojte farieb! Výber je len na vás. Stavte však na kvalitné rhódiované šperky, ktoré odolávajú priamemu slnku a potu. Sú antialergické, neoxidujú a preto sú v lete tou najlepšou voľbou.

Čítaj viac

Zdobenie s Molly Lac Art Water Ink

Značka Molly prichádza na trh so špeciálnou novinkou, vďaka ktorej vytvoríte veľmi jednoducho akvarelové zdobenie. Uviedli na trh Molly Lac Art Water Ink. Jedná sa o pigmentovaný atrament, ktorý sa rozpíja do nevytvrdnutého gélu alebo gél laku a vytvára efekt vodových farieb. Použitie je jednoduché a efekt jedinečný.

Čítaj viac

Výpočet spotreby vlny - ako na to

Kladiete si často otázku koľko priadze je potrebnej na projekt, ktorý ste sa rozhodli upliesť? Existuje niekoľko usmernení a pomôcok týkajúcich sa spotreby vlny. Odhadnutie správneho množstva priadze ovplyvňuje niekoľko faktorov. Podelíme sa s vami o tipy a triky, aby ste si vždy nakúpili dostatočné množstvo.

Čítaj viac

KnitPro Symfonie ihlice na pletenie

Či už patríte k vášnivým milovníkom pletenia, alebo ste tomuto trendu podľahli len nedávno určite si často kladiete otázku aké ihlice na pletenie si vybrať. Trh ponúka skutočne bohatý výber. Aby sa stalo pletenie vášňou, výber ihlíc nenechávajte na náhodu. Doprajte vašim rukám pocit pohodlia a komfortu aj počas dlhých hodín pletenia. Ručne vyrábané ihlice KnitPro boli navrhnuté priamo odborníkmi zo sveta pletenia tak, aby uspokojili potreby nielen začiatočníkov, ale aj nadšencov tohto koníčka.

Čítaj viac

Predstavenie značky LONEL

Značka LONEL je na trhu od roku 2018 a zastrešuje prípravky na gélové nechty, ktoré sú overené 10 ročnou spoluprácou s ich výrobcom. Počas tejto spolupráce boli predávané spočiatku bez značky. Na základe pozitívnych ohlasov od zákazníkov, boli zaradené k LONEL výrobkom s overenou kvalitou.

Čítaj viac
Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2020