Blog

  1. parafínový zábal (14)
  2. Sada na parafínový zábal

Sada na parafínový zábal


ID11813
Vašu objednávku odošleme hneď zajtra! Máme posledných 6 kusov
Parafínový zábal priaznivo pôsobí na náš organizmus a na naše telo. Vďaka pridaným olejom vyživuje a zmäkčuje pokožku a vďaka teplu uvoľňuje stiahnuté... Celý popis
Naša cena 55.90 €
Uvedené ceny sú s DPH (20%)

Odporúčame dokúpiť

Popis produktu

Parafínový zábal priaznivo pôsobí na náš organizmus a na naše telo. Vďaka pridaným olejom vyživuje a zmäkčuje pokožku a vďaka teplu uvoľňuje stiahnuté a stihnuté svalstvo, taktiež zvyšuje krvný obeh a prehrieva kĺby. Parafínová vanička je určená na rozpustenie a ohrev parafínu. Vanička má dve stupne ohrevu. Silný s označením HI, ktorý slúži na rozpustenie parafínu a slabý s označením LO, ktorý udržiava parafín rozpustený a aby nezačal tuhnúť alebo aby sa neprehrial. Parafín sa pri nahrievaní začne roztápať po 20 - 30 min. Odporúčame nechať nahrievať prvých 40 min. na HI ohreve a následne prepnúť na LO ohrev na dotopenie. Doba roztopenia závisí od množstva použitého parafínu. Do vaničky pohodlne ponoríte ruku aj chodilo. Vnútorný rozmer parafínovej vaničky je 26,5 x 19 cm. Sada na parafínový zábal obsahuje: vaničku na ohrev parafínu, šesť 500 ml parafínov s vôňou pomaranča, žltého melónu a broskyne, 10 drevených špachtlí na nanášanie parafínu, dva termonávleky a mriežku. Prípadne preliačiny vo vnútornej časti vaničky nie sú závadou vaničky a neovplyvňujú jej funkčnosť. Mikroténové rukavice na fotografií nie sú súčasťou sady.
štítok Novinka

Parafínový zábal najčastejšie aplikujeme na ruky a chodidlá. Pred samotným zákrokom si parafín pripravíme tak, že ho rozpustíme vo vaničke. Do prístroja je potrebné nechať rozpustiť minimálne 2 parafíny. Ak je parafín pripravený, môžeme začať so zábalom. Súčasťou vaničky je termostat, ktorý vaničku pri vysokej teplote vypne a pri poklese teploty zapne. Ruky alebo chodidlá pred ponorením vydenzifikujeme. Môžeme vykonať aj jemný peeling. Končatinu opakovane namočíme do rozpusteného parafínu. Po vybratí začne parafín na ruke alebo nohe tuhnúť. Ruku spolu s parafínom zabalíme do mikroténovej rukavice a následne prikryjeme uterákom alebo termo návlekom. Zábal necháme pôsobiť približne 20 min. Vyberieme ruku z návleku a parafín odstránime. Pokožka ostáva jemná, hladká a prekrvená. Zábal priaznivo pôsobí na kĺbový aparát, stuhnuté svalstvo, zvyšuje krvný obeh a cirkuláciu živín v pokožke.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2020