Blog

Domáca sada na gélové nechty

SILCARE

ID4336
SILCARE
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 11/2020. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

Výhodná 23-dielna sada na predlžovanie nechtov pomocou tipov, alebo na šablóny. V sade sú kvalitné gély značky LONEL, ktoré sú dostatočne husté a tak pomalšie stekajú. Pri práci máte teda o niečo viac času. Nájdete tu základné gély potrebné na veľmi žiadanú francúzsku manikúru. Biely, kamuflážny a 1-fázový číry, ktorý slúži ako podkladový, stavebný aj vrchný zároveň. V sade je 36W UV lampa a nechty do nej vkladáme na 2 minúty. Vďaka časovaču nemusíme sledovať čas na hodinkách.
štítok Zľava, BlackFriday

Potrebujete návod, ako si urobiť gélové nechty? Stiahnite si ho tu!

Príprava a nalepenie umelého tipu

Pred lepením umelého tipu si pripravíme prírodné nechty. Skrátime dĺžku, očistíme od nečistôt, odstránime lak a zmatníme povrch brúsnym blokom. Odstránime prach suchou kefkou. Nanesieme lepidlo na umelý tip a nelepíme ho na necht. V spoji nám nesmie vzniknúť žiadna bublinka. Ak tip dobré drží, skrátime ho gilotínou. Pilníkom si upravíme tvar, prebrúsime vzniknutý schod a celý tip zmatníme. Predĺžený necht očistíme od prachu a aplikujeme naň primer pre lepšiu priľnavosť. Primer necháme chvíľku pôsobiť, nevkladáme ho do UV lampy.

Francúzska manikúra gélom

Najprv nanesieme tenučkú vrstvu 1-fázového UV gélu na predĺžený necht pomocou plochého štetca a necháme vytvrdnúť v 36W UV lampe na 2 minúty. Po vytvrdnutí je na géle lepkavý povlak, ktorý nezotierame. Pokračujeme kamuflážnym gélom. Ním vytvarujeme dokonalé nechtové lôžko a zakryjeme nedostatky. Vložíme do UV lampy na 2 minúty. Bielu špičku vytvarujeme pomocou kovového pera alebo pomarančového drievka. Pomalým pohybom vytvárame smile líniu z bieleho UV gélu. Opäť vložíme na vytvrdnutie do 36W UV lampy na 2 minúty.

Modelovanie 1-fázovým gélom

Po vytvrdnutí francúzskej manikúry alebo inom zdobení, pokračujeme v modelovaní nechtu a vytvorení C-oblúku. Použijeme 1-fázový UV gél, ktorý pomocou plochého štetca s aplikujeme na stred nechta a pomalým ľahkým pohybom ho roztiahneme do strán. Modeláž musí byť v strede najhrubšia a na okraji najtenšia. Takto vytvarujeme správny tvar a C-oblúk. Správne vymodelované nechty sú pevnejšie, krajšie a odolnejšie proti nárazu. Nanesený gél vložíme do 36W UV lampy na 2 minúty.

Záverečné ošetrenie

Vymodelované a vytvrdnuté nechty očistíme od lepkavého filmu pomocou buničiny a cleaneru. Ak sú nechty bez nerovností a nie je potrebné ich prebrúsiť pilníkom, aplikujeme výživný olejček. Olejček aplikujeme na kožtičku a krúživým pohybom pomocou prsta ho vmasírujeme.

Založenie šablóny na prírodný necht

Ak si chceme nechty predĺžiť šetrnejším spôsobom a nepoužiť pritom lepidlo, šablóna je tá správna voľba. Prírodné nechty nie sú vystavené nepriaznivým účinkom lepidla, pod gélom dýchajú, sú pevnejšie a odolnejšie. Na ich modeláciu je však potrebná zručnosť a prax. Prírodný necht si pripravíme rovnako ako pri predlžovaní umelým tipom. V tenkej vrstve nanesieme 1-fázový UV gél a necháme vytvrdnúť v 36W UV lampe na 2 minúty. Po vytvrdnutí je gél trošku lepkavý, volá sa to výpotok, ktorý neodstraňujeme. Vybranú šablónu osadíme tak, aby nevznikol žiaden schod ale aby tvorila súvislú líniu. Správne osadenie šablóny vplýva na kvalitu modeláže a jej životnosť.

Predĺženie pomocou samolepiacej šablóny

Na správne osadenú šablónu začneme nanášať 1-fázový UV gél. Ten pomocou štetca, kovového pera alebo pomarančového drievka nanesieme na šablónu a vymodelujeme požadovaný tvar ako je hrana, mandľa, špic alebo ovál. Vo fantázii sa medze nekladú. Tvarujeme rýchlo, pretože gél po šablóne rýchlejšie steká. Gél nanesieme aj na prírodný necht. Táto vrstva musí byť tenučká. Do 36W UV lampy vložíme na 2 minúty. Začiatočníci môžu predlžovať nechty po jednom. Po vytvrdnutí opatrne odstránime šablónu a pokračujeme vo francúzskej manikúre alebo v inom zdobení. Použitý materiál ukladáme mimo UV lampy a mimo jej žiarenia.

Osadenie glitrov počas modelovania

Ozdobné glitre aplikujeme na necht väčšinouu počas modelovania, ale môžeme ich aplikovať aj na záver ako sugar efekt. Na vytvrdnutnú francúzsku manikúru aplikujeme glitre zmiešané spolu s čírym gélom pomocou kovového pera. Ukladáme ich na necht podľa fantázie. Ruku opäť vložíme do 36W UV lampy na 2 minúty.

C-oblúk 1-fázovým UV gélom

Na vytvrdnuté zdobenie aplikujeme 1-fázový UV gél, ktorým vymodelujeme tvar nechtu a C-oblúk. Plochým štetcom si naberieme väčšie množstvom gélu a aplikujeme ho na stred nechta. Pomalým pohybom štetca roznášame gél do strán. Vrstva gélu je v strede lôžka najhrubšia a pomaly sa stenčuje až do stratena. Správne vytvarovaný necht vložíme do lampy na vytvrdnutie minimálne na 2 minúty. Po vybratí z lampy odstránime lepkavý film a nanesieme výživný olejček na kožtičku.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2020