Blog

Základná sada na gélové nechty s brúskou

SILCARE

ID5228
SILCARE
Je nám to ľúto, no posledný kúsok sme predali v 12/2020. Skúsime Vám však ponúknuť náhradu, ktorá by Vám mohla vyhovovať!

Popis produktu

24-dielna LONEL sada na gélové nechty pre začiatočníkov, v ktorej nájdete brúsku na manikúru. Je vhodná na prípravu nechtov pred modeláciou a na odstránenie kožičky. Súčasťou UV lampy v sade sú aj 4 žiarovky. Lampa má časovač 120 sekúnd, čo je plne postačujúce, pretože je to odporúčaný čas na tvrdnutie UV gélov. 1-fázový číry gél sa používa ako podklad, na modeláž nechtov ale aj ako vrchný. Plní funkciu 3 v 1. Kamuflážny a biely gél využijete pri francúzskej manikúre, alebo pri veľmi obľúbenom zdobení babyboomer. Nechty môžete predlžovať priloženými tipmi, ktoré nalepíte, alebo samolepiacimi šablónami, ktoré sú taktiež súčasťou balenia. Takáto sada je vhodná na predlžovanie, alebo na spevnenie lámavých a mäkkých nechtov, ktoré nie je možné vypestovať.

Potrebujete návod, ako si urobiť gélové nechty? Stiahnite si ho tu!

Príprava nechtu pred modelovaním

Prírodné nechty skrátime a upravíme ich tvar. Jemným pilníkom alebo brúskou zmatníme ich povrch a očistíme. Vyberieme správnu veľkosť umelého tipu a nalepíme ho pomocou lepidla na necht. Tip držíme, kým lepidlo nezaschne. Je dôležité, aby bol nalepený správne a bez vzduchových bublín. Dĺžku tipu skrátime gilotínou. Aby UV gél priľnul k umelému tipu, je potrebné ho zmatniť a jemne prebrúsiť pilníkom. Vzniknutý prach odstránime kefkou. Na takto pripravený necht nanesieme primer, ktorý necháme chvíľu pôsobiť.

Použitie gélov na necht

1-fázový UV gél nanesieme v tenkej vrstve na celý povrch nechta a necháme ho vyvrdnúť v 36W UV lampe 2 minúty. Pokračujeme v aplikácii kamuflážneho gélu, ktorým zakryjeme nedostatky a predĺžime nechtové lôžko. Necháme ho polymerizovať v UV lampe. Po vytvrdnutí nanesieme biely UV gél na špičku. Vytvoríme krásnu a dokonalú smile-líniu, ktorú taktiež necháme vytvrdnúť v lampe.

Modelovanie C-oblúka

Po vytvorení zdobenia, pokračujeme vymodelovaním c-oblúka a tvaru nechta. Plochým štetcom nanesieme na nechty jednofázový UV gél do stredu lôžka a postupne ho rozťahujeme do strán. Necht má byť v strede najširší a po stranách najtenší. Gélom musíte vytvoriť na nechte tvar C. Aj táto vrstva sa vkladá do lampy na vytvrdnutie. Doba vytvrdnutia je 2 minúty.

Aplikácia olejčeka

Po vybratí z lampy, môžeme odstrániť lepkavý film z nechta pomocou cleaneru a buničiny. Prípadne nerovnosti odstránime pilníkom a brúsnym blokom. Nechty očistíme kefkou a nanesieme vrchný lesk, ktorý necháme polymerizovať v lampe. Na záver na kožičku aplikujeme výživný olejček

Osadenie šablóny

Pred založením šablóny pripravíme prírodný necht a to tak, že zatlačíme nechtovú kožičku, prebytočnú kožu odstránime klieštami, pilníkom alebo brúskou jemne prebrúsime povrch a očistíme kefkou. Aplikujeme primer, ktorý necháme chvíľku pôsobiť. Plochým štetcom nanesieme tenučkú vrstvu 1-fázového UV gélu a necháme vytvrdnúť v UV lampe. Šablónu založíme pod voľný okraj nechta tak, aby nevznikol schod ,ale naopak súvislá línia s nechtom.

Modelovanie na šablóne

Na správne osadenú šablónu nanesieme 1-fázový UV gél, ktorý plochým štetcom alebo pomarančovým drievkom roztiahneme po šablóne tak, aby sme vytvorili požadovaný tvar nechta ako je hrana, ovál, špic a podobne. Gél zozťahujeme až na prírodný necht. Táto vrstva musí byť tenká, ale zároveň aj dostatočne pevná. Necháme polymerizovať v UV lampe približne 2 minúty. Po vytvrdnutí môžeme šablónu opatrne odstrániť. Pokračujeme kamuflážnym gélom a vytvoríme francúzsku manikúru alebo iné zdobenie.

Aplikácia glitrov na necht

Glitre môžeme na necht naniesť úplne na záver, alebo počas modelovania, ešte pred vytvorením c-oblúka, čo je najpraktickejšie. Malé množstvo gélu namočíme do glitrov a následne ich poukladáme na necht podľa fantázie. Zdobenie necháme vytvrdnúť v UV lampe.

Vytvorenie C-oblúku

Na ozdobený necht je potrebné vytvoriť c-oblúk ako aj jeho tvar. 1-fázový UV gél plochým štetcom aplikujeme na stred nechtového lôžka a pomaličky ho rozťahujeme do strán. Správne vytvorený tvar, zabezpečí že modeláž bude pevná a odolná voči nárazu. Na vytvrdnutie vložíme nechty do 36W UV lampy na 2 minúty. Na záver, odstránime lepkavý film. Ak sú na modeláži nerovnosti, prebrúsime ich pilníkom a nanesieme vrchný UV gél, ktorý necháme polymerizovať. Krúživým pohybom rozotrieme olejček na nechtovej kožičke.

Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2020