Blog

Náš blog

Ako si vybrať obrus na stôl?

Obrusy sú neoddeliteľnou súčasťou interiéru, a preto by ich výber nemal byť len minútovou záležitosťou. Okrem toho že sú dekoratívnym prvkom, slúžia aj na ochranu stola pred poškodením a opotrebením. Pri jeho výbere zohľadňujeme celkový dizajn miestnosti. Obrus slúži k navodeniu pokojnej a útulnej domácej atmosféry.

Čítaj viac

Nalaďte sa na vidiecky štýl bývania

Chceli by ste si vaše obydlie zariadiť v slovenskom vidieckom štýle a hľadáte inšpiráciu? Tento typ interiérového dizajnu sa vyznačuje funkčnosťou vyplývajúceho z tradícii. Kedysi sa obydlia zariaďovali predovšetkým na praktické využitie aby všetko potrebné k práci bolo vždy po ruke. Jednotlivé dekorácie boli ručne robené a originálne. Neodmysliteľným prvkom bol folklór, romantické motívy a kvalitné materiály. Poďme načerpať inšpirácie od našich starých materí a spoločne si vykúzliť čaro vidieckeho domova.

Čítaj viac

Ako často meniť uteráky a osušky?

Uteráky, osušky a kuchynské utierky sú súčasťou našich každodenných úkonov. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko baktérii sa v týchto texíliach môže nachádzať? Ak sa chcete vyhnúť rôznym nepriaznivým kožným a alergickým reakciám, plesniam a infekciám, mali by ste sa o uteráky aj patrične starať, aby boli pre vás nezávadné a predovšetkým hygienické. Riaďte sa našimi odporúčaniami a nemusíte sa ničoho obávať.

Čítaj viac

Aké typy záclon poznáme?

Záclony a závesy sú “čerešničkou na torte” pri dizajnovaní interiéru. Výrazne prispievajú k zútulneniu domova. Okná s nimi nevyzerajú tak naho, a šikovne zabraňujú zvedavým pohľadom z vonku. Poznáme niekoľko druhov záclon, ktoré sa odlišujú materiálom, vzormi, textúrou, aj spôsobom vešania. Niektoré plnia len dekoratívny účel, iné si kupujeme z praktických dôvodov.

Čítaj viac

Slovenský interiér po “škandinávsky”

Severský štýl patrí k najobľúbenejším štýlom v interiérovom dizajne. Je nadčasový, večne moderný, a napriek tomu v ňom prevláda domáca atmosféra. Izby pôsobia čisto, upratane, a všetko má svoje miesto. Škandinávsky interiér sa vyznačuje presvetlenými izbami s bielym alebo neutrálnym zariadením. K tomu si predstavte mäkké koberce, huňaté deky a decentné dekoratívne vankúše.

Čítaj viac

Bývanie s nádychom “retro”

Interiér zariadený v štýle retro na mnohých z nás vplýva nostalgicky. Zariadenie je ovplyvnené minulosťou, ale nie dávnou históriou. Nemýľme si retro s vintage štýlom, ktorý zodpovedá kvalite, a so zrejúcim časom získava na hodnote. Retro pripomína obdobie päťdesiatych až sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Pomocou bytových doplnkoch a s citom pre kombináciu si ho vieme vykúzliť aj u nás doma. Nalaďme sa na retro frekvenciu.

Čítaj viac

Vlna ktorá zahreje aj ochladí? Stavte na prírodné priadze

Prírodná priadza môže byť živočíšneho alebo rastlinného pôvodu. Živočíšna sa získava zo srsti oviec, kôz, tiav, alpák a králikov. Keďže zvieratá sú vystavené rôznym vonkajším podmienkam ktorým sa prispôsobili, vlna z nich má prirodzene unikátne vlastnosti. Cena za ne je podstatne vyššia na rozdiel od syntetických vlákien. Chcete vedieť prečo sa investícia oplatí?

Čítaj viac

Šperkovnica, praktický organizér pre dámske a pánske doplnky

Módne doplnky sa vám povaľujú na rôznych miestach a vy si neviete dať rady ako ich efektívne skladovať? Máte veľa šperkov, bižutérie, náramkových hodiniek či okuliarov? Praktickým a neraz aj dekoratívnym produktom je organizér. Postará sa o bezpečné uloženie a usporiadanie vašich “radostí”.

Čítaj viac

Zariaďujete si nechtový salón? Pomôžeme vám s tým

Plníte si sen o vlastnom nechtovom salóne? Našli ste si vhodný priestor, v ktorom budete realizovať vaše vlastné predstavy? Okrem vašej šikovnosti a kvalitných produktov budete potrebovať profesionálne prístroje, ktoré hrajú veľkú úlohu pri úspešnom podnikaní. Pripravili sme si pre vás zoznam, čo všetko by mal váš nechtový salón obsahovať.

Čítaj viac

Starostlivosť o nechtovú kožičku

Pekné a upravené nechty sú vizitkou každej ženy. K úhľadnej manikúre okrem dokonalo nalakovaných nechtov patrí aj upravená kožička. Ako správne ošetrovať pokožku okolo nechtov a naopak čomu sa vyhýbať? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Čítaj viac

Ako oživiť fádnu kúpeľňu rýchlo a lacno

Kúpeľne zvyknú byť najmenšou izbou v interiéri. V tak malom priestore sa snažíme nájsť miesto pre vaňu, sprchu, umývadlo a dostatok úložného priestoru pre všetky drobnosti, ktoré používame na dennom poriadku. Okrem toho chceme mať z našej kúpeľne symbol čistoty a funkcionality.

Čítaj viac

“Hygge” bytové doplnky pre útulný domov

Sychravé počasie, chladnejšie a kratšie dni v nás vyvolávajú melancholickú náladu. Predstavte si, že by takéto počasie pretrvávalo počas celého roka. Nie, ďakujem. Existujú však krajiny, ktoré majú tú “česť”, a predsa ich obyvatelia patria k najšťastnejším ľuďom sveta. Prečo je to tak? Odpoveď nie je jasná, ale môže mať s tým dočinenie “hygge”. Jedná sa o akúsi filozofiu alebo dokonca životný štýl severanov, ktorý zahrňuje spôsob bývania, obliekania, vychutnávania si jedla a pitia a trávenie voľného času. Jednoducho žijú tak, aby sa cítili dobre. Inšpirujme sa Dánmi a vytvorme si “hygge atmošku” u nás doma.

Čítaj viac
Copyright Top-Nechty.sk © 2009 - 2020